X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sama się wprowadziłam

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 19:00
Patrycja wychowuje samodzielnie synka z zespołem autyzmu. Kiedy ojciec dziecka dowiedział się o dysfunkcji, odszedł. Patrycja została sama.
Audio
  • Dla samotnej matki… pustostan (Reportaż w Trójce)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/hydebrink

Matka i niepełnosprawny brat nie mogli pomóc, bo sami borykają się z problemami. Patrycja postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i zająć jeden z pustostanów we Wrocławiu. Czy to jest rozwiązanie? Jak władze miasta radzą sobie z polityką mieszkaniową osób w trudnej sytuacji materialnej?

– Pomalowałam okna na biało, ale znowu gniją. Nie da się ich zamknąć. Strych się wali, dach przecieka. Kuchni nie ma, a ubikację mamy na korytarzu. W budynku często ulatnia się gaz. To mieszkanie partnera mojej cioci, który wcześniej wpuścił mu bezdomnych, bo nadużywał alkoholu. Koniec końców, ja zdecydowałam się tu przyjść – opowiada Pani Patrycja.

– Mamy zbyt wiele budynków w kiepskim stanie technicznym i brakuje nam budynków nowych, spełniających współczesne standardy. To jest pewien proces, który w sposób jednoznaczny i konsekwentny chcę zainicjować – obiecuje wiceprezydent Wrocławia Sebastian Lorenc – Tylko, tak czy inaczej, ten proces będzie trwał. Pierwsze efekty będą widoczne zapewne pod koniec tej kadencji – dodaje.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Sama się wprowadziłam"
Autorka reportażu: Magdalena Skawińska
Data emisji: 12.02.2020
Godzina emisji: 18.44

ms/kr

Czytaj także

Historia sąsiedzka płotem podzielona

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2020 18:59
Mieszkańcy ulicy Odkrytej na warszawskim Tarchominie przez dwadzieścia lat, czyli od czasu powstania osiedla, skracali sobie drogę do pobliskiego przystanku, skacząc przez płot i przechodząc przez teren sąsiadów z Książkowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kompleksowe wsparcie osób z autyzmem. "Wspólny świat"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 19:05
Stowarzyszenie "Wspólny świat" z Białej Podlaskiej od 12 lat niesie pomoc dzieciom i młodzieży autystycznej oraz wspiera rodziny, których członkowie zmagają się z autyzmem. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na pomoc kociej mamie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 19:00
Danuta przez ponad 20 lat mieszkała na działkach. Opiekowała się kotami. 
rozwiń zwiń