W poszukiwaniu tanecznych talentów

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2020 19:00
Kilka lat temu Barbara Kamińska, instruktorka baletu w Polickim Domu Kultury wbrew woli ojca zawiozła Pawła Wdówkę na przesłuchania do szkoły baletowej w Gdańsku. Tata, pracownik budowlany marzył, że razem z synem będzie układał kafelki w Niemczech.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Vladislav83/Pixabay

Pracuje teraz sam, a Paweł zdobywa kolejne nagrody jako tancerz w Operze na Zamku w Szczecinie. Jako jedyny w stolicy Pomorza Zachodniego otrzymał Bursztynowy Pierścień, czyli nagrodę dla najlepszych aktorów i spektakli minionego sezonu artystycznego.

– Uczyłam go od podstaw, bo zobaczyłam w nim potencjał. Wysoki, przystojny, szczupły i o długich nogach. To dla tancerza wielkie atuty. Zauważyłam, że ma też naturalne wykręcenie – mówi Barbara Kamińska.

To nie jedyny tak utalentowany wychowanek Pani Basi. Mówią o niej "Herszt w spódnicy". Pilnuje dyscypliny, bo sama też tak była wychowywana. Jednocześnie walczy z rodzicami, by nie zabraniali dzieciom marzyć.

– Nas, Polaków, wszyscy traktują jak mięso armatnie i roboli do pracy. Nie! My jesteśmy świetnymi artystami i nasze dzieci trzeba jak najwcześniej edukować. Nienawidzę, gdy przychodzi rodzic i mówi: "proszę sprawdzić, czy moje dziecko się nadaje". Każde dziecko się nadaje, każdy z natury rodzi się zdolny – dodaje bohaterka reportażu.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Poławiaczka pereł"
Autorka reportażu: Hanna Bogoryja-Zakrzewska
Data emisji: 17.02.2020
Godzina emisji: 18.44

ml/gs

Czytaj także

Migana filologia

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2019 19:00
Od tego roku akademickiego studenci UW mogą studiować na nowym kierunku – filologii polskiego języka migowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamienili korporację na rodzinną manufakturę

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 19:00
Żyli jak wielu do nich podobnych. Wysoka adrenalina, praca po kilkanaście godzin na dobę. Basia była wysokim specjalistą od dużych projektów w korporacji. Mikołaj pracował na giełdzie.
rozwiń zwiń