Szkoła w czasach koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 19:00
Jak koronawirus i sytuacja epidemii zmieniają polską edukację? Czego nauczyli się rodzice, a czego nauczyciele? Co myślą o szkole online uczniowie?
Audio
  • Jak wygląda nauka online w czasie epidemii? (Reportaż/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: antoniodiaz/shutterstock.com

– Pierwsza moja myśl była taka: jak uda mi się pogodzić bycie nauczycielką i uczenie online z byciem mamą i nadzorowaniem nauki dziecka z wytycznymi nauczyciela mając stosunkowo małą przestrzeń. Mam oddzielne pomieszczenie, gdzie mogę się ukryć i prowadzić lekcje. Jestem dyspozycyjna w takich samych godzinach, jak wtedy, gdy pracowałam w szkole. W tym czasie ktoś musi przejąć opiekę nad moimi dziećmi. Robi to mój mąż – z różnym skutkiem – mówi nauczycielka z Warszawy.

– Chodzę do klasy 6 szkoły podstawowej. Chciałbym wychodzić do szkoły, ale nie jest tak, że bardzo potrzebuję powrotu do niej. Tak jak jest teraz, jest trudno, ale da się wytrzymać. W szkole jest lepszy kontakt z nauczycielem – mówi jeden z uczniów. – Wątpie, żebyśmy wrócili po 14 kwietnia, ale wolałabym, żeby nie trwało to do końca roku. Chciałabym skończyć go normalnie – dodaje uczennica liceum.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Szkoła online"
Autorka reportażu: Katarzyna Błaszczyk
Data emisji: 8.04.2020
Godzina emisji: 18.41

ml

Czytaj także

Kim są "ElektroFilmowcy"?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 19:00
Uczniowie I klasy technikum z Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu są autorami filmu poruszającego jeden z najbardziej dotkliwych dla nich problemów, którym jest zanikający kontakt z rodzicami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zmienić poziom nauczania w szkołach?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 13:00
W ostatnim ogólnoświatowym badaniu poziomu edukacji PISA, jednym z najważniejszych na świecie, polscy 15-latkowie uzyskali świetne wyniki we wszystkich dziedzinach.
rozwiń zwiń