"Niezastąpiony" – święty Jan Paweł II

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 19:00
100 lat temu urodził się Karol Wojtyła, święty Jan Paweł II, papież. Dla wielu był i jest On niezastąpionym człowiekiem. Rok 2020 jest rokiem świętego Jana Pawła II.
Audio
  • Ojciec Święty we wspomnieniach wiernych i przyjaciół (Reportaż w Trójce)
Jan Paweł II w 1979 roku
Jan Paweł II w 1979 roku Foto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Z tej okazji z inicjatywy Instytutu Dialogu Międzykulturowego imienia Jana Pawła II w Krakowie został specjalnie skomponowany hymn "Nie zastąpi Ciebie nikt" przez nieżyjącego już Romualda Lipkę do słów Marka Dudkiewicza. Teraz Instytut zachęca wszystkich internautów do własnego zaśpiewania tego hymnu w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II. 

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Ojczyzny, 2-10 czerwca 1979 – serwis specjalny >>>

W reportażu usłyszymy też o innych inicjatywach uczczenia tego jubileuszu. Nie zabraknie wspomnień kolegów Karola Wojtyły - Eugeniusza Mroza i księdza Stanisława Olszówki, a także wspomnień zwykłych ludzi, którzy spotkali na swojej drodze Jana Pawła II. 


*** 

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Niezastąpiony"
Autorka reportażu: Dorota Boniecka-Górny
Data emisji: 18.05.2020
Godzina emisji: 18.41

Czytaj także

Życie prymasa Stefana Wyszyńskiego i papieża Jana Pawła II na tle historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 19:03
29 lutego otwarto ekspozycję stałą muzeum Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Jana Pawła II przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. – Oni opowiadają o swoim życiu, o tym, co się dzieje w tym okresie w Polsce, który to okres pokazujemy. Naszego komentarza jest stosunkowo niedużo. Najważniejsi są Oni – podkreśla jeden z oprowadzających. 
rozwiń zwiń