Twórcy z natury

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2020 18:25
Rozwożą jedzenie, nagrywają audiobooki – to muzycy, którzy jeszcze do niedawna grali w salach koncertowych czy w filharmoniach.
Audio
  • Jak polscy muzycy wykorzystali czas kwarantanny? (Reportaż w Trójce)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/MexChriss

Z powodu pandemii koronawirusa odwołano wszystkie koncerty, a część festiwali przeniesiona została do sieci. Artyści próbują zachować higienę pracy, choć ćwiczenie na instrumencie w domu – z dwójką małych dzieci obok – okazuje się prawdziwym wyzwaniem. Nie ma też szans na próby, których nie zastąpi granie "online" z użyciem popularnych komunikatorów. Gdzie szukać motywacji do ćwiczenia i doskonalenia warsztatu, skoro wiadomo, że w najbliższym czasie nie wyjdzie się na scenę? Jak fizyczna stagnacja może przerodzić się w coś kreatywnego, na przykład tajemnicze wyzwanie hot16challenge? I wreszcie – za czym najbardziej tęsknią artyści – czy naprawdę za oklaskami?

– Najbardziej brakuje kontaktu, wspólnego muzykowania. To największa strata. Brakuje dawania sobie energii. Godziny spędzone z innymi muzykami to coś, czego żadna kwarantanna nie odda – mówili bohaterowie reportażu Agnieszki Szwajgier.

*** 

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Twórcy z natury"
Autorka reportażu: Agnieszka Szwajgier
Data emisji: 2.06.2020
Godzina emisji: 18.11

Czytaj także

Zakręceni (na punkcie swingu)

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 19:00
Pasja może sprawić, że nagle robimy rzeczy, o które byśmy siebie nie podejrzewali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Restauratorzy w obliczu koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 19:00
W styczniu tego roku Katarzyna cieszyła się, że wraz z partnerem kupiła restaurację na warszawskim Wilanowie. W wieku 25 lat została właścicielką drugiego w stolicy punktu gastronomicznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studenci ASP projektują dla medyków

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 19:00
7 kwietnia biliśmy dla nich brawo. Codziennie doceniamy ich pracę. Mowa o ratownikach medycznych i pracownikach służby zdrowia, którzy dyżurują w szpitalach przekształconych na zakaźne. Można powiedzieć, że podczas dyżurów "idą na rekord".
rozwiń zwiń