Transformacyjne bezrobocie a czas wolny

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 19:00
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Czasu Wolnego i Rekreacji zorganizowało w Zielonej Górze sympozjum zatytułowane "Czas wolny w procesie transformacji systemowej".
1993 rok. Kolejka bezrobotnych na korytarzu Rejonowego Urzędu Zatrudnienia w Gdańsku
1993 rok. Kolejka bezrobotnych na korytarzu Rejonowego Urzędu Zatrudnienia w GdańskuFoto: PAP/Stefan Kraszewski

Tytuł jednego z referatów brzmiał: "Zachowania kulturalne bezrobotnych w procesie kompensacji braku obciążenia pracą zawodową". O swoim życiu opowiadają anonimowi bezrobotni, a o kulturowych i kulturalnych zachowaniach mówią członkowie Stowarzyszenia. Dyskusja i referaty są komicznie jałowe w obliczu beznadziejnych realiów. 


Posłuchaj
11:14 2020_07_02 18_12_20_PR3_Reportaz_w_Trojce.mp3 Wyzwania transformacji, czyli radiowa podróż w czasie (Reportaż/Trójka )

 

– Autorka reportażu, nieżyjąca już Irena Linkiewicz z Zielonej Góry w środowisku reportażystów radiowych była postacią legendarną. Słynęła jako mistrzyni reportażu satyrycznego, w którym sama, jako  autorka, odgrywała niezwykle ważną rolę. Nikt tak jak ona nie potrafił prowadzić rozmowy, zadawać podchwytliwych, inteligentnych pytań obnażających absurdy rzeczywistości. Do dziś jej reportaże bawią, a kolejne pokolenia adeptów sztuki reportażu uczą się z nich zadawania pytań – mówił, zapraszając do słuchania materiału zatytułowanego "W aspekcie kompensacji"  Patrycjusz Wyżga, prowadzący popołudniową audycję "Zapraszamy do Trójki. Archiwalny reportaż miał swoją radiową premierę w 1993 roku. 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "W aspekcie kompensacji"
Autorka reportażu: Irena Linkiewicz
Data emisji: 2.07.2020
Godzina emisji: 18.10


gs

Czytaj także

Ziszczone marzenia o wolności. "Harley. Mój kumpel"

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 18:30
Opowieść o życiu człowieka wolnego, czyli Wojciecha Echilczuka, legendy polskiego ruchu motocyklowego. Bohater mówi o tym, czym było dla niego spełnienie marzenia, czyli zakup legendarnego motocykla Harley Davidson pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Domowe archiwum dźwiękowe". Rusza nowa akcja Trójki

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 18:00
Kasety magnetofonowe, kasety wideo, dyski w komputerach i smartfonach. Czasami kryją się na nich prawdziwe skarby dla archiwisty. Zarejestrowane ważne momenty, ślady przeszłości, która już dawno przeminęła, a może głosy i twarze ludzi, którzy odeszli, a którzy byli dla nas ważni?
rozwiń zwiń