"Twój głos ma moc" – kampania Fundacji Avalon

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2020 18:30
To wyjątkowy projekt, w którym osoby z niepełnosprawnościami namawiają do głosowania. Jest to najprawdopodobniej jedyna taka inicjatywa w Polsce. – Celem naszej akcji jest pokazanie, że te osoby są aktywne, że one są w społeczeństwie, to trzy miliony osób – mówi rozmówczyni Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej.
Twój głos ma moc kampania Fundacji Avalon
"Twój głos ma moc" kampania Fundacji AvalonFoto: Fundacja Avalon

Przez cały tydzień w mediach społecznościowych publikowany będzie cykl wpisów ze zdjęciami, na których osoby z niepełnosprawnościami będą promowały udział w wyborach. Pierwsza część przedsięwzięcia realizowana była przed I turą wyborów i dotarła do prawie 42000 osób, wywołując ponad 2500 reakcji. Jej wyjątkowym elementem są bohaterowie – podopieczni i sympatycy Fundacji Avalon. Jest to piętnaście osób, które swoim przykładem zachęcają do aktywności obywatelskiej i udziału w głosowaniu. Przekonują, że zamiast szukać wymówek, warto zabrać głos właśnie w tym dniu, w którym możemy decydować w pełni.


Posłuchaj
12:46 2020_07_09 18_11_48_PR3_Reportaz_w_Trojce.mp3 "Twój głos ma moc". Osoby z niepełnosprawnościami mówią o wadze zaangażowania (Reportaż w Trójce)

 

– Przede wszystkim chcemy dać przestrzeń do zabrania głosu tym, którzy mimo posiadanych niepełnosprawności są aktywnymi obywatelami i wielu z nich może dla nas stanowić wzór w tym zakresie – komentuje Łukasz Wielgosz, pełnomocnik zarządu Fundacji Avalon.  

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Twój głos ma moc"
Autorka reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska
Data emisji: 9.07.2020
Godzina emisji: 18.11

"Nieważne kto wygra." Masz na to wpływ, możesz decydować. Bierz przykład z Tomka! Zagłosuj 12 lipca 2020 r. Pamiętaj, że Twój głos ma moc ❗ ✉ Idź na #wybory2020” #TwójGłosMaMoc

Opublikowany przez Fundacja Avalon Środa, 8 lipca 2020

Czytaj także

Transformacyjne bezrobocie a czas wolny

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 19:00
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Czasu Wolnego i Rekreacji zorganizowało w Zielonej Górze sympozjum zatytułowane "Czas wolny w procesie transformacji systemowej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samotność w szpitalu. Otuchę niosą "ciche anioły"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 19:00
Agata, podobnie jak tysiące innych pacjentów-przez pandemię choruje w samotności. Koronawirus pozbawił ją kontaktu z bliskimi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kobiety w Bośni – Dom". Kobieca solidarność i kobiece dramaty

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2020 19:00
Bohaterkami reportażu są dokumentalistki Karolina Anna Kuta oraz Patrycja Skorupska, reżyserki filmu "Kobiety Bośni". To ich reżyserski debiut, który realizowały przez trzy lata. Teraz zbierają pieniądze na postprodukcję. O czym jest ich film?
rozwiń zwiń