Z pomocą dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2020 18:29
Daria Mejnartowicz najpierw pomagała w Polsce.
Daria Mejnartowicz (pierwsza z prawej) wśród swoich podopiecznych
Daria Mejnartowicz (pierwsza z prawej) wśród swoich podopiecznychFoto: Archiwum prywatne

Posłuchaj
14:15 2020_08_04 18_11_33_PR3_Reportaz_w_Trojce.mp3 Daria Mejnartowicz – anioł dla innych (Reportaż w Trójce)

 

Na świat otworzył ją program mentoringowy dla liderek z krajów rozwijających się, do którego nominowała ją ambasada amerykańska. W Waszyngtonie poznała Hillary Clinton i kobiety, z którymi potem będzie pomagać innym. Dwa lub trzy razy w roku wyjeżdża pomagać, np. odbudować szkołę w Nepalu po trzęsieniu ziemi. Wspomaga działalność ubogiej przychodni w Birmie, dokąd wiezie sprzęt rehabilitacyjny, piłeczki, stetoskopy, by szkolić pielęgniarki, jak pracować z osobami po udarach. Pomaga dzieciom na Madagaskarze, by mogły chodzić do płatnej szkoły.

Daria Mejnartowicz i jej podopieczni  Foto: archiwum prywatne Daria Mejnartowicz i jej podopieczni Foto: archiwum prywatne

Teraz w Polsce koordynuje zakup aparatury medycznej, środków ochrony osobistej. Pomaga także w krajach afrykańskich (m.in. w Tanzanii, Madagaskarze i Kenii), gdzie jej pomoc związana jest z profilaktyką i przetrwaniem epidemii. Brakuje tam wszystkiego, ludzie teraz nie zarabiają nawet swoich pięć dolarów pensji, brakuje im żywności, wody i nie ma środków ochrony osobistej.

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Z serca"
Autorka reportażu: Joanna Bogusławska
Data emisji: 4.08.2020
Godzina emisji: 18.11