Atrakcje Doliny Pałaców i Ogrodów. Co warto zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 18:33
– Niewiele osób wie, że taki mały zakątek u podnóża Karkonoszy, na którym znajduje się ponad 30 obiektów pałacowo-rezydencyjnych, otoczonych pięknymi parkami krajobrazowymi – opowiada  Grażyna Kolarzyk, wiceprezes Fundacji Pałaców i Ogrodów w Kotlinie Jeleniogórskiej. 
Karkonosze
KarkonoszeFoto: shutterstock.com/Air Vision

Trzydzieści zamków, pałaców i dworów na powierzchni 100 km kw. Takiego miejsca próżno szukać w Europie,a  jest u nas – na Dolnym Śląsku – w Kotlinie Jeleniogórskiej. W tle widać Karkonosze i Góry Izerskie. O odnowę i rozwój tego terenu dba Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. 


Posłuchaj
14:23 2020_08_24 18_16_26_PR3_Reportaz_.mp3 Dolina Pałaców i Ogrodów – jedyne takie miejsce w Europie(Reportaż/Trójka)

 

Atrakcją doliny są także zrewitalizowane parki otaczające pałace. Jednym z nich jest park w Bukowcu. W tamtejszym folwarku działa centrum edukacyjno-szkoleniowe dla młodzieży. Co roku odbywają się też koncerty w ramach imprezy artystycznej  Bukowieckie Dumanie. W tym roku pandemia pokrzyżowała plany organizatorów, ale do Bukowca i całej Kotliny Jeleniogórskiej i tak warto zajrzeć.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Bukowieckie dumanie"
Autor reportażu: Janusz Deblessem
Data emisji: 24.08.2020
Godzina emisji: 18.11

Czytaj także

"Sto lat po bitwie". Reportaż w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2020 18:30
"Jako 10-letnie dziewczynki wymarzyłyśmy sobie, że uciekniemy do Belwederu, by zaoferować swoje usługi Marszałkowi, żeby coś robić dla Polski, przy Marszałku, żeby mu pomóc" – wspomina lata 30. ubiegłego wieku 99-letnia Pani Halina Cieszkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marzenia mieszczuchów o zieleni

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 18:30
Mieszkańcy wielu miast w Polsce, ale nie tylko, walczą o zachowanie skrawków naturalnej przyrody. Nie pragną kolejnych placów zabaw, siłowni na świeżym powietrzu, ale kawałka natury, gdzie chcą spędzać czas.
rozwiń zwiń