Dwie twarze jednego człowieka

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 15:00
Jeśli wpiszemy w przeglądarkę internetową nazwisko Wojciecha Balczuna, naszym oczom ukażą się dwie osoby: długowłosy rockman z gitarą i menadżer wysokiego szczebla w schludnym, skrojonym na miarę garniturze. Trudno uwierzyć, że jest to ten sam człowiek.
Wojciech Balczun jest również liderem i założycielem zespołu Chemia
Wojciech Balczun jest również liderem i założycielem zespołu ChemiaFoto: Adam Kliczek, zatrzymujeczas.pl/Wikipedia/CC-BY-SA-3.0

Pasją Wojciecha Balczuna jest muzyka. Jest jednym z liderów zespołu Chemia. Był też menadżerem, restrukturyzował firmę. Teraz jego pasją stała się praca.

Posłuchaj
14:43 PR3_MPLS 2020_10_29-14-09-52.mp3 Kim naprawdę jest Wojciech Balczun? (Reportaż/Trójka)

 

Bohater naszego reportażu był m.in. dyrektorem w Urzędzie Kultury Fizycznej i Turystyki, członkiem rady nadzorczej Totalizatora Sportowego, dyrektorem biura marketingu i promocji Poczty Polskiej. Zasiadał też w radach nadzorczych kilku wielkich przedsiębiorstw. Za swoją pracę był wielokrotnie nagradzany w organizowanych przez prasę branżową plebiscytach. Realizuje się też jako muzyk – jest gitarzystą i założycielem zespołu Chemia.

Chemia 1200.jpg
Wielki powrót Chemii

– Zawsze się śmieję, że zarządzanie firmą, w której jest kilka tysięcy pracowników, jest łatwiejsze niż wspólne zarządzanie zespołem, w którym jest 5 osób. Gitara zawsze była ze mną. Jako młody chłopak byłem zafascynowany polskim rockiem lat 80. Niedługo potem zaczęła się moja kariera w biznesie, która trwała wiele lat. Później zaczęły się poważne stanowiska. W pewnym momencie, gdy poczułem, że w moją pracę wkrada się rutyna i muszę zająć się czymś, w co angażuję się emocjonalnie – wspomina lider Chemii.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>

***

Tytuł reportażu: Muzyka jest miłością
Autorka: Joanna Bogusławska
Data emisji: 29.10.2020
Godzina emisji: 14.09

ml

Czytaj także

W pogo z Michałem Grabkowskim

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 10:07
Dzięki Michałowi Grabowskiemu spędziliśmy czwartkowe przedpołudnie w towarzystwie tuzów złotych czasów punk-rocka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Postpunkowo z A Certain Ratio

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 00:59
W tym roku, po 12-letniej przerwie, ukazała się nowa płyta legendarnej postpunkowej grupy z Manchesteru – A Certain Ratio.
rozwiń zwiń