Chce, by żona została mistrzynią świata

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 17:00
Historia Małgorzaty Czerny, emerytowanej organistki, która niedawno została Mistrzynią Polski Masters w jeździe rowerem na czas. Pani Małgorzata jest cicha, niepozorna i delikatna, a potrafi mknąć na rowerze z prędkością prawie 60 km/h.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/El Nariz

Jej niesamowity talent w jeździe na rowerze odkrył mąż, Paweł Serafin. Sam był kiedyś zawodnikiem, ale nie udało mu się zrobić wielkiej kariery. Teraz skupia wszystkie siły na tym, żeby zrobić z żony mistrzynię świata. 

– Od najmłodszych lat rodzice zawsze dbali o to, żeby w domu były rowery, wrotki. Ponieważ w młodości zajęłam się muzyką, bardzo potrzebowałam ruchu, żeby to sobie zrekompensować – wspomina bohaterka reportażu. – Ona żyje tym rowerem – dodaje jej mąż.

***

Tytuł reportażu: "Mistrzyni"
Autorka: 
Olga Mickiewicz
Data emisji: 5.11.2020
Godzina emisji: 
14.15

kr

Czytaj także

Marzenia mieszczuchów o zieleni

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2020 18:30
Mieszkańcy wielu miast w Polsce, ale nie tylko, walczą o zachowanie skrawków naturalnej przyrody. Nie pragną kolejnych placów zabaw, siłowni na świeżym powietrzu, ale kawałka natury, gdzie chcą spędzać czas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śpiewaczka kontra koronawirus

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 18:30
Justyna Reczeniedi na scenie operowej działa od ponad 20 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Codzienność w hałasie. Jak odzyskać ciszę?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 15:00
Jedni prawie nie otwierają w domach okien, inni nie korzystają z przydomowych ogrodów i tarasów, jeszcze inni nie wytrzymują i postanawiają domy sprzedać. Wszystko z powodu uciążliwego hałasu.
rozwiń zwiń