Reportażowe opowieści wigilijne

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 14:30
Różni ludzie, różne miejsca i różne okresy, ale jeden wspólny wieczór – wigilia Bożego Narodzenia, czyli moment w którym nieoczekiwanie możemy doświadczać ludzkiego dobra, pomocy czy opieki. Reportaż " Opowieści wigilijne"  to zapis wyjątkowych wspomnień związanych z tym dniem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Helena Zezulkova
shutterstock wigilia .jpg
Cyfrowe Radio Gwiazdka. Na Święta od Polskiego Radia

Posłuchaj
13:18 2020_12_24 14_15_30_PR3_Reportaz_w_Trojce.mp3 Prawdziwy duch świąt zaklęty w historiach zwykłych ludzi (Reportaż w Trójce)

 

Bohater pierwszej opowieści wspomina dzieciństwo ze smutkiem – w wieku zaledwie sześciu lat, trzy dni przed Wigilią, stracił swojego ukochanego ojca. Mężczyzna, umierając, znalazł jeszcze siły na to, by posłać swojemu synowi jedyny uśmiech. – Ojciec był człowiekiem bardzo wierzącym. Chciał mi przekazać, żeby szczęście, które on miał w swoim życiu, było moim udziałem – mówi po latach.

Na wigilijnym stole żyjącej w biedzie rodziny znalazło się tylko kilka jajek, a przy nim – płacząca matka i posmutniałe dzieci. Nagle przed domem rozległ się dźwięk dzwonków. – Człowiek przywiózł nam z polany metrową choinkę, a na niej już były przywiązane suszone śliwki. Jaka to była dla nas niesamowita radość! Od tego czasu wciąż dziękuję Bogu za tego człowieka – opowiada.

***

Posłuchaj >>>Cyfrowe Radio Gwiazdka>>> 

***

Tytuł reportażu: "Opowieści wigilijne" 
Autorzy: Katarzyna MichalakHenryk Dedo i Krzysztof Wyrzykowski pod redakcją Waldemara Kasperczaka
Data emisji: 24.12.2020
Godzina emisji: 14.15

kr

Czytaj także

Święty Mikołaj w maseczce i jednorazowych rękawiczkach - posłuchaj

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 14:30
Mikołajki to najczęściej ten moment, który uświadamia nam, że święta za pasem i zaczynamy myśleć o przygotowaniach, prezentach. No i od tego dnia na ulicach i w galeriach handlowych coraz częściej widać charakterystyczne postacie z białą brodą i w czerwonych czapkach z pomponem. A jak sobie radzą w tym roku? Czy noszą maseczki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Największa wartość – drugi człowiek

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 14:30
Magdalena i Robert Bauerowie z okazji 25. rocznicy ślubu postanowili odwiedzić Kubę. Niestety, zabrakło miejsc w samolocie. Nie byli zachwyceni, tym bardziej, że szybko musieli zmienić kierunek podróży. Ich wybór padł na Kenię. Nie mieli pojęcia, że to zmieni całe ich życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość na ludzi zawsze działa

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 14:40
Szczęście: wszyscy za nim tęsknimy, wszyscy za nim gonimy, chociaż różnie je definiujemy. I wydaje się, że pan Roman osiągnął szczęście: według niego szczęśliwy człowiek to taki, który dzieli się z innymi. Pomaga ludziom w trudnych sytuacjach i przekonuje, że tak właśnie wygląda praktyka człowieka wierzącego.
rozwiń zwiń