Natura wkracza do biura!

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2010 16:30
Okazuje się, że o środowisko można dbać także z wnętrza szklanego biurowca.
Audio

Krakowska Fundacja Aeris Futuro to jedyna w Polsce organizacja, która kompleksowo zajmuje się carbon offsets, projektami rekompensującymi emisje gazów cieplarnianych do powietrza. Ważnym elementem ich działalności jest także edukacja ekologiczna oraz kampanie społeczne.

W wielkich biurowcach osoby działające w Fundacji organizują happeningi ucząc pracowników wielkich korporacji jak być ekologicznym w pracy. - Zapraszamy do uczestnictwa w sportowych dyscyplinach recyklingowych np. rzut kulą z makulatury do butelek PET, zorganizowaliśmy też wegetariański catering – powiedziała Anna Dymarczyk, specjalista ds. edukacji ekologicznej w Fundacji.

Pracownicy biur doceniają zaangażowanie i zapał organizatorów i przyznają, że na co dzień popełniają wiele biurowych „grzechów” ekologicznych. Happeningi, jakie organizuje Aeris Futuro, mają na celu pokazanie drobnych zmian, których wprowadzenie gwarantuje wielkie zyski dla środowiska.

Piotr Bojko, analityk rynkowy w firmie Business to Science, przez przypadek trafił na taki happening. – O wiele lepiej zapamiętamy udział w takim wydarzeniu niż zdawkową informację ogłoszoną na portalu – zauważył i dodał, że działania ekologiczne nie kosztują wiele wysiłku.

- Sadzenie drzew, przeprowadzanie szkoleń czy sama działalność biurowa w sposób zrównoważony służą temu, by budować świadomość ekologiczną – podkreśliła Anna Dymarczyk. Fundacja pokazuje, że ekologię można wdrażać w różny sposób, w różnych obszarach. - Happening jako zaskoczenie, pewna odmiana, służy temu, by zatrzymać się i pomyśleć o środowisku naturalnym – wyjaśniła.

 

 

Reportaż „Natura do biura” przygotowała Urszula Żółtowska-Tomaszewska.

Reportaży na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o 18.15.

Naszych reportaży mogą Państwo również słuchać na stronie internetowej Studia Reportażu i Dokumentu.

Zapraszamy też na naszą stronę na Facebooku!


(asz)

Czytaj także

Eko-transport

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2010 16:49
"Wybierz komunikację publiczną, to korzystniejsze!"...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zrównoważony rozwój - co to jest?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2010 16:30
Rozwój cywilizacyjny nie musi oznaczać degradacji środowiska - mówią ekolodzy. Fundacja "Nasza Zimia" podsumowała kampanię "Zrównoważony rozwój", której celem jest właśnie udowodnienie, że dzięki odpowiednim ekologicznym zachowaniom, gospodarka może się rozwijać nie szkodząc środowisku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekolodzy na dachu ministerstwa. "I love Puszcza"

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2010 10:01
Aktywiści Greenpeace z kilku krajów europejskich weszli na dach Ministerstwa Ochrony Środowiska i rozwiesili transparent z hasłem " I love Puszcza".
rozwiń zwiń