Dwa oblicza Nigerii

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 18:37
Ludność Nigerii zmaga się z ogromnym ubóstwem, jednocześnie kraj ten ma ogromne możliwości rozwoju gospodarczego, dzięki bogactwom naturalnym.
Uczennice, którym udało się uciec porywaczom, czekają na rodziców
Uczennice, którym udało się uciec porywaczom, czekają na rodzicówFoto: PAP/EPA/STR

Na światowe czołówki gazet Nigeria ponownie trafiła pod koniec ubiegłego tygodnia. W nocy z czwartku na piątek około 100 uzbrojonych napastników uprowadziło 317 dziewcząt. Było to kolejne tego typu zdarzenie w ostatnim czasie. Nieco ponad tydzień wcześniej uzbrojeni napastnicy uprowadzili 42 osoby ze szkoły z internatem. W sobotę porywacze je uwolnili. Z kolei ponad dwa miesiące temu w Nigerii uprowadzono ponad trzystu uczniów. Uwolniono ich po trwających kilka dni negocjacjach porywaczy z przedstawicielami rządu. 

Czy Nigeria ma szansę stać się bezpiecznym krajem zapewniającym swoim obywatelom bezpieczeństwo i dostatek?

***

Do wysłuchania reportażu Małgorzaty Wosiek zapraszamy we wtorek (2 marca) o godz. 17.45.

IAR/gs

Czytaj także

Zakopane w czasach pandemii – posłuchaj reportażu

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 18:50
Częściowe zniesienie lockdownu dla branży turystycznej zakończyło się w pierwszy "wolny" weekend wielką spontaniczną imprezą na zakopiańskich Krupówkach. Nie pomogły wcześniejsze apele ani zapowiedzi karania tych, którzy będą łamać zasady reżimu sanitarnego: setki turystów zgromadziły się na deptaku, aby w ten sposób świętować możliwość przyjazdu w Tatry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystko zaczyna się od rozmowy (i uważnego słuchania)

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 17:50
Właściciel firmy, samotna staruszka, student... W milczeniu i stresie próbują radzić sobie z sytuacją, w której się znaleźli. Czasem jest to nieudana działalność gospodarcza, czasem kolejny kredyt, choroba czy tak jak teraz – pandemia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztafeta pokoleń w misji odbudowy Zamku Królewskiego. Reportaż

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 18:15
W 2021 roku obchodzimy jubileusz 50-lecia podjęcia decyzji o odbudowie Zamku Królewskiego w Warszawie. W 1971 roku postawiono historyczną skarbonkę, do której w latach 70. wrzucano datki na ten cel. Charakterystyczny gmach zamku zamykający wschodnią pierzeję pl. Zamkowego znowu stoi – także dzięki ofiarności Polaków.
rozwiń zwiń