Pierwszy dzwonek po przerwie. Reportaż [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 18:00
Szkolny dzwonek na nowo rozbrzmiał dla uczniów klas 1-3. – W końcu jest głośno. Nie ma już pustych klas i korytarzy – mówili bohaterowie reportażu "Tęsknota za szkołą". Za czym tęsknili najbardziej? Czego im brakowało i jak odnajdują się w nowej "starej" rzeczywistości? 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Syda Productions

praca zdalna dom rodzina dzieci 1200 free
Rodzice cały czas mogą korzystać z zasiłku opiekuńczego. Został przedłużony do 23 maja

Posłuchaj
10:41 PR3_MPLS 2021_05_10-17-47-18_szkoła_reportaż.mp3 "Tęsknota za szkołą" (Reportaż/Trójka)

 

Tęsknoty 

4 maja uczniowie pierwszych trzech klas szkół podstawowych wrócili do nauki stacjonarnej. Nie tylko oni tęsknili za szkołą. – Tęskniłam za psikusami, żartami i tą nieznośnością. Przyznaję, że również za tym, że czasami ktoś coś zbroi oraz za wspólnym rozwiązywaniem problemów w klasowym gronie – mówiła wychowawczyni klasy trzeciej.   

– Uczenie się w domu było nieznośne. Po lekcjach bolały mnie oczy. Nie było też fajnej zabawy. Na przerwie zawsze spędzaliśmy ze sobą czas. Brakowało mi przyjaciółek, kolegów i pani – mówiła jedna z uczennic. 

Nauczenie zdalne 

– Wszyscy świetnie dawali sobie rade przed kamerkami i byli bardzo aktywni. Online odbywały się wszystkie lekcje, począwszy od plastyki, po WF. Klasa sprawdziła się w stu procentach. Jestem bardzo zadowolona. Dla mnie to też było spore wyzwanie. Musiałam nauczyć się nowej techniki i nowych patentów. Nie ulega wątpliwości, że wszyscy cieszymy się, że wreszcie możemy zobaczyć się na żywo i przybić sobie piąteczki – podsumowała nauczycielka. 

Jak w nauce zdalnej radzili sobie uczniowie, ich nauczyciele oraz rodzice? Czy chętnie wrócili do szkoły? Czego brakowało im najbardziej? – Więcej usłyszeć można w reportażu "Tęsknota za szkołą", w którym o swoich odczuciach opowiadali uczniowie i pracownicy Zespołu Placówek Oświatowych w Szreńsku na północnym Mazowszu.

***

Tytuł reportażu: "Tęsknota za szkołą"
Autor reportażu: Ewa Michałowska
Data emisji: 10.05.2021
Godzina emisji: 17.47

zch


Czytaj także

Podcast, który pomaga przetrwać pandemię [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 18:00
Pandemia trwa ponad rok. Ludzie przeżywają lęki, cierpią na samotność i brak kontaktów z bliskimi. Dwie energiczne, wrażliwe społecznie kobiety wpadły na pomysł, jak pomóc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mickiewicz bohaterem wyjątkowego muralu we Wrocławiu [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 18:15
Wrocławska dzielnica, która słynie z murali, wzbogaciła się o kolejny malunek. Z okazji nadchodzącego 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu szkoła zleciła namalowanie podobizny swojego patrona. Ciekawostką jest fakt, że realizując projekt, korzystano z farb pochłaniających smog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudy związków na odległość w czasach pandemii [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 18:10
Zawieszone połączenia lotnicze, testy na obecność koronawirusa i obowiązkowa kwarantanna. Podróże w pandemii nie należą do łatwych. Co z tymi, którzy żyją w związkach na odległość i od wielu miesięcy nie mogą spotkać się z ukochaną osobą, która mieszka w innym kraju? Jak sobie radzić z rozłąką? – O tym w reportażu Antoniego Rokickiego "Miłość na odległość".
rozwiń zwiń