Adopcja idealnego psa? Wystarczy pobrać aplikację [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 18:12
Wiele osób chce adoptować psa, ale... nie wszyscy chcą odwiedzać schroniska dla zwierząt. Zdarza się też, że w najbliższej okolicy nie ma zwierzaka, którym można się zaopiekować. Co wtedy? Z pomocą przychodzi niecodzienna aplikacja. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/New Africa

Wrocławscy licealiści wymyślili aplikację, która ułatwia adopcję psów. Schroniska z całej Polski mogą zgłaszać w niej swoje zwierzaki, które szukają kochającego domu. To pierwsza tego typu aplikacja w Polsce. Chętni mogą pobrać ją na swoje telefony za darmo.


Posłuchaj
12:30 PR3_MPLS 2021_05_18-17-44-27_reportaż_aplikacja.mp3 Pupil ze schroniska. "Adopcja przez apkę" (Reportaż/Trójka)

 

– To pierwsza taka aplikacja w Polsce. Otwieramy ją, wybieramy ze spisu cechy charakterystyczne naszego wymarzonego psiaka, przechodzimy na stronę główną i ukazują nam się zwierzęta, które spełniają zaznaczone warunki. Po kliknięciu możemy zobaczyć, gdzie obecnie znajduje się psiak – tłumaczył jeden z autorów programu.

– Półtora roku temu, w jednej z galerii, zauważyłem plakaty pokazujące psy w aplikacji. Zacząłem zastanawiać się, czy faktycznie istnieje taka, która mogłaby pomóc ludziom szukać pupili. Okazało się, że w Polsce nie ma jeszcze takiej możliwości. Musilem odłożyć pomysł, bo nie miałem umiejętności potrzebnych do jego realizacji. Jakiś czas temu dowiedziałem się o konkursie. Wspólnie z Jasiem postanowiliśmy założyć zespół i wcielić pomysł w życie. Od tego czasu pracujemy nad akcją i ją rozwijamy – mówił pomysłodawca. 

– Wszystko było możliwe tylko dzięki temu, że spotkaliśmy się w tej samej klasie na tym samym profilu. Te czynniki umożliwiły nam stworzenie projektu. Wspólnie stwierdzaliśmy, że jego realizacja jest w granicach naszych możliwości i umiejętności. Bardzo pomogli nam również nasi nauczyciele – usłyszeliśmy w reportażu.

Jak przebiegały prace nad aplikację i jaki przyniosły efekt, można dowiedzieć się, słuchając reportażu Magdy Skawińskiej "Adopcja przez apkę".


***

Tytuł reportażu: "Adopcja przez apkę"
Autorzy reportażu: 
Magda Skawińska 
Data emisji: 
18.05.2020
Godzina emisji: 
17.45

zch


Czytaj także

Pierwszy dzwonek po przerwie. Reportaż [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 18:00
Szkolny dzwonek na nowo rozbrzmiał dla uczniów klas 1-3. – W końcu jest głośno. Nie ma już pustych klas i korytarzy – mówili bohaterowie reportażu "Tęsknota za szkołą". Za czym tęsknili najbardziej? Czego im brakowało i jak odnajdują się w nowej "starej" rzeczywistości? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tablice pamięci. "Żebyśmy nie zapominali". Reportaż [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 18:00
Na warszawskich kamienicach montowane są tablice dedykowane wielkim postaciom. To po to, żebyśmy pamiętali o tych, którzy żyli i tworzyli w ich murach. Wielu z nich tworzyło literaturę, miasto lub wielkie wynalazki. Jednym z upamiętnionych w ten sposób jest Józef Wittlin, pisarz, prozaik i poeta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Być jak Iga Świątek. Dzieciństwo na korcie [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 18:00
Dziewczynki chcą być jak Iga Świątek, a chłopcy – jak Hubert Hurkacz. Tenis za sprawą obojga wymienionych mistrzów tej dyscypliny w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Ci, którzy śledzą zwycięstwa naszych tenisistów, marzą, by sami sięgnąć po najważniejsze trofea. 
rozwiń zwiń