"Kibic swoje wie". Reportaż [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2021 19:00
Piłkarskie emocje udzielają się niezależnie od wieku. Podczas meczu reprezentacji Polski kibiców ubranych w biało-czerwone barwy nie brakowało w wielu strefach. Część z nich przyszła oglądać mecz ze swoimi pociechami. Co  o piłce wiedzą najmłodsi kibice i jakie mają przekonania?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

Posłuchaj
10:48 PR3_MPLS 2021_06_15-18-40-28_reportaż.mp3 "Kibic swoje wie" (Reportaż/Trójka)

 

Trwające mistrzostwa Euro 2020 to niemała gratka dla miłośników piłki nożnej. Wielu z nich z wypiekami na twarzach śledziło mecz polskiej reprezentacji. Piłka to jednak nie tylko emocje, ale też przekonania kibiców.

– Dzisiejszy dzień to wytęskniony, czerwcowy, piknik. Czas na to, by we względnie normalnej atmosferze kibicować dobrej piłce. Właśnie w taki sport wierzę – mówił jeden z gości warszawskiej strefy kibica. Wśród oglądających mecz nie zabrakło najmłodszych miłośników piłki. – Nie znam się zbyt, ale bardzo lubię grać. Po raz pierwszy oglądam mecz na żywo w strefie razem z tatą. To świetne przeżycie. Mam nadzieję, że będziemy częściej razem wychodzić i kibicować – mówił jeden z nich. – To doskonała okazja do zbliżenia się, nawiązania relacji i rozwijania wspólnych pasji. Mama i siostra zostały w domu, a my mamy prawdziwe męskie wyjście – dodał tata młodego kibica.

Jakie emocje udzielały się kibicom podczas meczu? Jakie rady chcieliby przekazać piłkarzom? Jak mocno wierzą w polską kadrę? – O przemyśleniach fanów futbolu usłyszeć można było w reportażu zatytułowanym "Kibic swoje wie", autorstwa  Adama Bogoryi-Zakrzewskiego.

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>

***

Tytuł reportażu: "Kibic swoje wie" 
Autor reportażu: Adam Bogoryja-Zakrzewski
Data emisji: 15.06.2021
Godzina emisji: 18.40

Czytaj także

Reportaż "Cesarzowa lodów z Wrocławia" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 18:55
Pani Anna Barton niemal od pół wieku zapewnia wrocławianom smakowitą, lodową ochłodę. Potrafi kręcić lody jak mało kto i nie ma w tym stwierdzeniu żadnego podtekstu. Ma na nie swój własny, kręcony przez 50 lat przepis. Bez żadnego kręcenia zapewnia natomiast, że nigdy się nie poddaje ani nie załamuje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reportaż "Promowe historie" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2021 19:00
Nazywały się m.in. "Balbina", "Filutek" i "Regina". Turyści odwiedzający Świnoujście przez ponad 30 lat korzystali z małych pasażerskich promów, kursujących między wyspami Uznam i Wolin. Czasy się zmieniają i małe, stare pasażerskie promy, pełne ludzkiego gwaru, śmiechu, przekomarzań zostały zastąpione przez te dużo większe, nowoczesne. Niektórzy twierdzą, że dzisiejsze statki nie mają duszy. Chyba coś w tym jest, skoro tylu ludzi nadal czuje sentyment do małego "Fafika".
rozwiń zwiń