Kasia Dereń i jej "Spełnione marzenie". Reportaż [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 19:00
Kiedy śpiewała podczas szkolnych akademii, ludzie przechodzący obok szkoły zatrzymywali się na ulicy i słuchali jej zjawiskowego głosu. Kasia Dereń od dwudziestu lat idzie krętą muzyczną drogą. Myśl o tym, by wydać debiutancką płytę, pojawiła się w jej głowie blisko dziesięć lat temu. Tyle czasu potrzebowała, aby zakończyć pracę nad autorskimi utworami i znaleźć pieniądze na wydanie albumu "Moje historie". 
Kasia Dereń i jej debiutancka płyta
Kasia Dereń i jej debiutancka płytaFoto: Antoni Rokicki

– Są czasami plany, których człowiek nie może długo zrealizować. Zdarzyło się coś, o czym marzyłam i nie sądziłam, że uda mi się tego dokonać. Tak naprawdę pewnie sama siebie podkopywałam w tej wierze… – przyznaje wokalistka, która od lat wspiera artystów, śpiewając w chórkach. Przez lata nie umiała się jednak doczekać projektu sygnowanego własnym nazwiskiem. 

– Miałam w sobie moment rozgoryczenia i braku wiary w to, że mi się uda. Chciałam wytłumaczyć się sama przed sobą. Ta płyta była moim marzeniem. Jego realizacja trwała od 2013 roku – mówiła w reportażu. 

Posłuchaj
13:01 Reportaż 2021_11_24-18-41-53.mp3 Reportaż "Spełnione marzenie" (Reportaż/Trójka)

 

Płyta

– Kasia ma w sobie cechy, które są teraz bardzo pożądane: ogromne poczucie rytmu, jasną oraz szeroką skalę. Śpiewa w rytmie, w osadzeniu i ma pełny, mocny głos. Zamiast skupić się na solowej karierze, trochę się rozdrabniała. Śpiewała i tam, i tu. Jestem pewien, że ma w sobie cechy lidera – powiedział Tomasz Szymuś, dyrygent.

– Wydać płytę jest łatwo. Trudniej jest z reklamą i z tym, by dotarła do wielu ludzi. Mamy ogrom bodźców z wielu kierunków. Przeboje grane są przez trzy miesiące, a potem o nich zapominamy. To samo niestety dzieje się z artystami. Szybko stają się wokalistami jednego przeboju, a potem znikają – dodał.

Wyboista droga 

– W listopadzie minęły nam cztery lata współpracy. Tyle czasu minęło do ostatecznego wydania płyty. Po drodze napotkaliśmy wiele zdarzeń, które uniemożliwiły nam ten proces. Na szczęście się udało. W tym czasie byliśmy już nawet dogadani z wytwórnią, która nagle jednak zmieniła zdanie. Tej decyzji towarzyszył ogromny smutek Kasi. Tym bardziej że wytwórnia zgłosiła się do nas sama – zaznaczył Michał Kubasiewicz, menadżer.

– Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że nie potrzebuję niczyjej pomocy. Bardzo to przecierpiałam. Kosztowało mnie to wiele emocji. Nie potrafiłam tego zrozumieć i przyjąć. To taki moment, który może bardzo podkopać wiarę w siebie i chęć do działania. Wiele czasu można zmarnować, czekać na pomoc. Ja też ten czas zmarnowałam. Jednak gdy chce się działać, okazuje się, że jest wiele osób chętnych do pomocy – podsumowała wokalistka. 

Debiutancki album Kasi Dereń "Moje historie" ukazał się 12 listopada 2021 roku. 

Kasia Dereń – NIESPOKOJNIE [OFFICIAL VIDEO] 2021/Kasia Dereń

***

Tytuł reportażu: "Spełnione marzenie"
Autor reportażu: Antoni Rokicki
Data emisji: 24.11.2021
Godzina emisji: 18.41

zch

Czytaj także

Codzienność członków grup rekonstrukcji historycznych. Reportaż [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 18:55
Praca czy zabawa? Jak wygląda codzienność członków grupy rekonstrukcji historycznych? O swoim dwunastoletnim doświadczeniu opowiada dwudziestosześcioletni Przemysław Fedorowicz, wiceprezes Towarzystwa Pamięci VII Pułku Ułanów Lubelskich z Mińska Mazowieckiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alina Czerniakowska i wartości jej życia. Reportaż [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 19:00
– Jesteś tyle warta, ile innym pomożesz – powiedziała Alinie Czerniakowskiej jej ukochana babcia przed śmiercią. Bohaterka reportażu jest reżyserem i dokumentalistą, autorką wielu filmów o tematyce historycznej i patriotycznej, laureatką Nagrody Specjalnej SDP za rok 2018.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Coś po sobie zostawić". Z miłości do kolei [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 19:00
Kolejarze i miłośnicy kolei dbają o to, żeby kolejne pokolenia poznawały historię jej rozwoju. Prowadzą w tym celu strony internetowe, w starych lokomotywowniach odnawiają stare wagony i parowozy. Powstają też prywatne zbiory.
rozwiń zwiń