X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Każdy może zostać aniołem

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2011 09:12
Mają własne pociechy i tysiąc problemów na głowie, a mimo to w każdy weekend znajdują czas, by opiekować się dziećmi z domu dziecka.
Audio

Są wśród nich: dyrektorka firmy ubezpieczeniowej, emerytowana tancerka, bardzo zajęta aktorka. Jedne biorą dzieci do siebie, inne organizują zabawy dla całej placówki. A to wszystko w ramach projektu "Anioł Stróż", który w Konstancinie prowadzi Fundacja Bene Vobis.

Na jej apel w mediach wiosną zgłosiło się kilkanaście rodzin, które zdecydowały się zostać rodzinami zaprzyjaźnionymi wychowanków domów dziecka. W ten sposób najmłodsi mogą uczestniczyć w zwykłym życiu rodzinnym, zobaczyć jakie zasady obowiązują poza ośrodkiem i być może na nowo zaufać dorosłym.

- Ludzie jak słyszą "dom dziecka" i "dzieci w domu dziecka", to myślą, że trzeba od razu  pokochać tak kompletnie, bezwarunkowo i że żadna pośrednia forma kontaktu nie wchodzi w grę. A to nieprawda - tłumaczy jedna z pań, biorąca udział w projekcie.

Joanna Kulpińska z Fundacji Bene Vobis podkreśla, że projekt okazał się wielkim sukcesem, że daje radość zarówno dzieciom, jak i dorosłym.  – Któregoś dnia wchodziłam z jednym z Aniołów Stróżów do domu dziecka i zobaczyłam, z jaką radością dziecko przybiegło, rzuciło mu się na szyję.... Chociażby dla takich chwil warto było ten program robić - wspomina.

 

Aby wysłuchać reportażu Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej "Każdy może być aniołem", wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Reportaży można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o 18.15. Zapraszamy.

Naszych reportaży mogą Państwo również słuchać na stronie internetowej Studia Reportażu i Dokumentu.

Zapraszamy też na naszą stronę na Facebooku!