Każdy może zostać aniołem

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2011 09:12
Mają własne pociechy i tysiąc problemów na głowie, a mimo to w każdy weekend znajdują czas, by opiekować się dziećmi z domu dziecka.
Audio

Są wśród nich: dyrektorka firmy ubezpieczeniowej, emerytowana tancerka, bardzo zajęta aktorka. Jedne biorą dzieci do siebie, inne organizują zabawy dla całej placówki. A to wszystko w ramach projektu "Anioł Stróż", który w Konstancinie prowadzi Fundacja Bene Vobis.

Na jej apel w mediach wiosną zgłosiło się kilkanaście rodzin, które zdecydowały się zostać rodzinami zaprzyjaźnionymi wychowanków domów dziecka. W ten sposób najmłodsi mogą uczestniczyć w zwykłym życiu rodzinnym, zobaczyć jakie zasady obowiązują poza ośrodkiem i być może na nowo zaufać dorosłym.

- Ludzie jak słyszą "dom dziecka" i "dzieci w domu dziecka", to myślą, że trzeba od razu  pokochać tak kompletnie, bezwarunkowo i że żadna pośrednia forma kontaktu nie wchodzi w grę. A to nieprawda - tłumaczy jedna z pań, biorąca udział w projekcie.

Joanna Kulpińska z Fundacji Bene Vobis podkreśla, że projekt okazał się wielkim sukcesem, że daje radość zarówno dzieciom, jak i dorosłym.  – Któregoś dnia wchodziłam z jednym z Aniołów Stróżów do domu dziecka i zobaczyłam, z jaką radością dziecko przybiegło, rzuciło mu się na szyję.... Chociażby dla takich chwil warto było ten program robić - wspomina.

 

Aby wysłuchać reportażu Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej "Każdy może być aniołem", wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Reportaży można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o 18.15. Zapraszamy.

Naszych reportaży mogą Państwo również słuchać na stronie internetowej Studia Reportażu i Dokumentu.

Zapraszamy też na naszą stronę na Facebooku!