X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pocztowy uśmiech od ucha do ucha

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2011 12:20
- Droga Martynko, życzymy Ci szybkiego powrotu do zdrowia - rozpoczęli swój list uczniowie pierwszej klasy. Zapytamy – cóż w tym dziwnego, zwyczajny list do koleżanki. A jednak, chodzi tu o pocztę niezwykłą, bo marzycielską!
Audio

Twórcy listu nie znają jego adresatki, nigdy Martynki nie spotkali. Ale łatwo im sobie wyobrazić dziewczynkę sześcioletnią, która lubi rysować, malować, bawić się z bratem, bo przecież ich dzieciństwo wygląda podobnie. Różni ich tylko zdrowie, Martynka choruje na białaczkę limfoblastyczną.

 - Kiedy Martynka zachorowała i nie mogła już chodzić do przedszkola jej koleżanki i koledzy zaczęli rysować dla niej kartki. Sprawiało jej to tak wielką radość, dawało poczucie, że nie zapomniano o niej – wspomina mama dziewczynki.

Obecnie Martynka jest jednym z wielu chorych dzieci objętych akcją "Marzycielska poczta" koordynowaną przez Fundację Dobry Uczynek.

- Jakie może być następne zdanie w naszym liście? – pyta pierwszoklasistów wychowawca. Cała klasa wspólnie pracuje nad kartką dla przewlekle chorego dziecka. Sprawia im to wielką radość, ale zadowolenia tej, która otrzyma przesyłkę nie da się z niczym porównać.

- Kiedy przychodzi listonosz z kartkami na buźce Martyni pojawia się uśmiech od ucha do ucha – opowiada mama dzielnej bohaterki reportażu Marty Rebzdy. Dla Martynki oraz pozostałych dzieci, które mają swoje profile na portalu marzycielskapoczta.pl, listy od rówieśników to często jedyny kontakt z kimś spoza najbliższej rodziny i personelu medycznego. - W tych listach są bardzo miłe słowa i od nich się zawsze wzruszam – przyznaje Martynka.

Po zakończonej pracy uczniowie idą na pocztę wysłać list. Za kilka dni w skrzynce znajdzie go Martynka. – Jeeeest! – zawoła jak zawsze, a uśmiech niezawodnie zagości na jej twarzy.

Aby poznać historię Martynki i dowiedzieć się jaką bajkę napisali do niej pierwszoklasiści, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Reportaży można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o 18.15. Zapraszamy.

Naszych reportaży mogą Państwo również słuchać na stronie internetowej Studia Reportażu i Dokumentu.

''

(asz)

Czytaj także

W Międzylesiu śpiewają kolędy

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2010 17:10
Specjalny wysłannik Polskiego Radia odwiedził dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieci i gwiazdy na wybiegu

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2010 12:37
Zobacz reportaż z niezwykłego charytatywnego pokazu mody, który zorganizowała pomagająca dzieciom z chorobami nowotworowymi Fundacja Spełnionych Marzeń.
rozwiń zwiń