X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Doozo" znaczy proszę

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2011 13:55
- "Doozo" to japoński zwrot, którego używa się, gdy się komuś coś daje. My, dzięki wsparciu Regionalnego Inkubatora Ekonomii Społecznej, odnaleźliśmy się na rynku pracy - mówią młodzi artyści, członkowie "Studia Doozo".
Audio

- Każdy z nas przez długi czas nie mógł znaleźć się na rynku pracy. Pracowaliśmy jako graficy czy fotografowie, ale w pojedynkę ciężko było zdobyć zlecenia. Dużo wygodniej było sie zorganizować i zrobić coś razem - wyjaśnia jeden z członków Społdzielni Socjalnej "Studio Doozo".

Marzenie młodych mieskzańców Polic mogło się spełnić, dzięki współpracy stowarzyszenia Czas Przestrzeń Tożsamość oraz lokalnych działaczy samorządowych. - Zobaczyliśmy w mieszkańcach potrzebę aktywizacji, tworzenia placówek świadczących usługi niezbędnych dla rozwoju społeczności - wspomina Antoni Sobolewski, prezes Stowarzyszenia Czas Przestrzeń Tożsamość.

Tak, przy wsparciu ze środków unijnych, powstał Regionalny Inkubator Ekonomii Społecznej w Policach, instytucja społeczna, która wspiera osoby niepełnosprawne oraz mające problemy z odnalezieniem się na rynku pracy.

- Na przykład artystów ciężko byłoby włożyć w szablon normalnej firmy, gdzie pracuje się od-do. A tu się okazuje, że mogą do klientów jeździć na rowerze, tworzyć i to jest miejsce dla nich - mówi jeden z pracowników Inkubatora.

Tego samego zdania są sami zainteresowani. - Zabawna rzecz, ale artysta to człowiek, który nie potrafi się sprzedać. My się starmy takie osoby wyciągnąć do pracy - mówią doozowiacy.

Dzięki Inkubatorowi powstało także Stowarzyszenie Tacy Sami, które realizuje projekty na rzecz osób niepełnosprawnych i młodzieży oraz oferuje produkty ekologiczne. - W Inkubatorze dostaliśmy lokal i wsparcie szkoleniowe, reszta to nasze pomysły i nasza inicjatywa - mówi Karolina.

Leszek Guździoł, starosta powiatu polickiego dodaje, że jeszcze niedawno inicjatywa Inkubatora nie była rozpoznawalna. - Nasz projekt rozpoczął się w 2009 roku. Dziś mamy zupełnie inne spojrzenie na kwestię ekonomii społecznej i mamy nadzieję, że te młode podmioty dalej będą funkcjonować bez naszej pomocy.

W tej chwili "Inkubator" zrzesza dziesięć podmiotów. Są to przedsiębiorstwa ekonomii społecznej, które działają na rzecz lokalnych społeczności. Inkubator zapewnia swoim "kurczętom" (podmiotom) bezpłatną pomoc prawną oraz - w niektórych wypadkach - finansową, ale tylko przez rok. Po tym czasie wszystkie mają stanąć na własne nogi.

Reportaż "Inkubator" Jana Kasi powstał we współpracy ze Stowarzyszeniem Czas Przestrzeń Tożsamość oraz Pierwszą Spółdzielnią Socjalną w Szczecinie "Studio Doozo". Więcej szczegółów na stronie www.udasie.org.pl.

Dodajmy, że twórcy polickiego "Inkubatora Ekonomii Społecznej" ogłosili konkurs na najciekawszy reportaż o ekonomii społecznej. Szczegóły i głosowanie TU>>

Reportaży można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o 18.15. Zapraszamy.

Zapraszamy też na naszą stronę Studia Reportażu i Dokumentu na Facebooku!


''

Czytaj także

"Kurczęta ekonomii społecznej" - Jan Kasia

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2011 13:43
Wtorek, 5 lipca, godzina 20.10, Program 1. "Bajkowy Świat Malucha" i "Studio Doozo" są to spółdzielnie socjalne, które powstały dzięki nowatorskiej inicjatywie jaką jest policki "Inkubator Ekonomii Społecznej". "Magazyn Reporterów" – prowadzi Jerzy Zawartka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchacze wybierają najlepszy reportaż na temat ekonomii społecznej.

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2011 11:43
Twórcy polickiego "Inkubatora Ekonomii Społecznej" ogłaszają konkurs na najciekawszy reportaż o ekonomii społecznej.
rozwiń zwiń