X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Urodzinki rodzinki

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2011 14:06
- Mamy swoje własne święto. W rocznicę pierwszej adopcji dmuchamy świeczki i zjadamy torcik. My i czwórka naszych dzieci - opowiadają Monika i Arkadiusz Piotrowscy, rodzice adopcyjni.
Audio

- Nie ukrywam, że to był mój pomysł, ale mąż szybko go zaakceptował. Kiedy usłyszeliśmy diagnozę lekarza, że nie będę mogła urodzić dzieci, stwierdziliśmy, że nie ma na co czekać – wspomina Monika Piotrowska.

Po znalezieniu ośrodka adopcyjnego przeszli szkolenie, w czasie którego musieli odpowiedzieć na wiele szczegółowych pytań. – My akurat nie mieliśmy wielu oczekiwań. Mówiliśmy o dziecku do wieku 3 lat, ale gdy pojawili się chłopcy w wieku 2 latka i 3 lata 8 miesięcy podeszliśmy do tego elastycznie – wyjaśnia Arkadiusz.

Pani Magdalena, przyjaciółka rodziny opowiada, jak otrzymała pierwszego maila od Moniki po tym, jak para zdecydowała się przyjąć dwójkę dzieci. - Przysłała zdjęcia i napisała: "właśnie zostaliśmy rodzicami! To są nasze dzieci – Patryk i Dawid" – wspomina.

Dawidek cierpiał na chorobę sierocą, wymagał cierpliwości, czułości. Ktoś podpowiedział – Monika, kochaj i czekaj. Udało się.

- Pamiętam, że było bardzo ciężko. Każdy krok, w przypadku starszych dzieci, był inny, dziwny, dla nas zaskakujący – wspomina Monika.

Dziś Patryk ma 9 lat, a Dawid jest pierwszoklasistą. Prócz nich w rodzinie jest trzyletnia Natalka, która urodziła się w szóstym miesiącu ciąży i nikt nie dawał jej szans. - Podejmujecie duże ryzyko, bo ona gwiazdą to nie będzie – powiedziała psycholog w ośrodku adopcyjnym.

Rok później urodziła się, biologiczna siostra Natalki Gabrysia i, mimo trudności i wahań, rodzina wreszcie była w komplecie. – Ci, którzy dowiadują się, że jesteśmy sześcioosobową rodziną i wszystkie dzieci nie są naszymi biologicznymi dziećmi, to tym bardziej ich to pozytywnie zaskakuje. Dzieci nigdy nie było z tego powodu piętnowane – podsumowuje Arek.

Reportaż "Rodzina w komplecie" przygotowała Agnieszka Furtak.

Reportaży można słuchać na antenie Trójki od poniedziałku do czwartku o 18.15. Zapraszamy.

Zapraszamy też na naszą stronę Studia Reportażu i Dokumentu na Facebooku!

''

Czytaj także

Adopcja po polsku: czas na historie trójkowych słuchaczy

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2011 03:00
Już od tygodnia cykl "Adopcja po polsku" gości na antenie Trójki. - Nasz cały świat to one, ich cały świat to my - mówią Anna i Marek, małżeństwo, które zaadoptowało trójkę dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adopcja wymaga wsparcia całej rodziny

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2011 08:00
Wydaje się, że decyzja o adopcji dotyczy przede wszystkim najbliższej rodziny - przyszłego mamy i taty dziecka. Jest to jednak sprawa trochę bardziej skomplikowana, bo wsparcie dalszej rodziny jest również bardzo ważne.
rozwiń zwiń