Mąż, żonka i wspólna kieszonka

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2011 09:00
Większość młodych małżeństw ma podobne finansowe dylematy: jak oszczędzać, kiedy nie ma z czego, jak szukać oszczędności we wspólnym domowym budżecie.
Audio
Mąż, żonka i wspólna kieszonka
Foto: Glow Images/East News

- Jeszcze przed ślubem było dla nas oczywiste, że będziemy mieć wspólne pieniądze i tak było od początku naszego małżeństwa - mówi bohaterka reportażu. Przyznaje jednak, że wspólne konto wymagało zrezygnowania z siebie, współpracy i dużego zaufania do partnera.

Jeden z mężczyzn wypowiadających się w reportażu twierdzi, że podejście do pieniądza jest papierkiem lakmusowym relacji w małżeństwie. - Oddzielne konta przywoływałby mi na myśl, że mamy tajemnice między sobą, a po drugie, że żyjemy oddzielnie. To byłoby w pewien sposób przykre. Jeżeli ma się wspólne łóżko, to wspólne konto nie jest już żadnym problemem - przekonuje.

Młoda małżonka twierdzi, że razem z mężem wspierają się w trudnych sytuacjach. - Tworzymy ekipę, raz jest tak, że mi się wiedzie finansowe lepiej, raz jemu. Razem działamy  i jeżeli on osiąga jakieś korzyści na polu zawodowym, to dlatego, że o pewne rzeczy nie musi się martwić, bo robię je ja. Jakby musiał sobie wynająć nianię czy przez pół dnia pilnować dzieci, to by nie mógł robić tego, co robi i tyle zarabiać. Także ja nie czuję, że on mnie utrzymuje, to są dochody nasze - mówi.

Reportaż "Mąż, żonka i wspólna kieszonka" przygotowała Ewelina Karpacz-Oboładze.

Reportaży na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godzinie 18.15.

''

(pg)