X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chiński językiem przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2011 10:02
Coraz więcej rodziców decyduje się posyłać swoje pociechy na naukę języka chińskiego. Czy to moda, czy rzeczywista potrzeba?
Audio
Chiński językiem przyszłości?
Foto: fot. Szkoła Języka Chińskiego

Mariusz Bulski, właściciel szkoły języka chińskiego mówi, że obserwuje na rynku coraz większe zainteresowanie tym egzotycznym dla Polaków językiem. - Dzwonią do nas ludzie bardzo różni: starsi, którzy nagle odkryli potrzebę nauki, rodzice, chcący zapisać swoje dzieci na kurs - mówi. Zdaniem Bulskiego nauka chińskiego może w przyszłości zaprocentować, a ofert pracy dla ludzi ze znajomością chińskiego będzie coraz więcej.

Klaudia i Natalia zdecydowały się na zajęcia z języka chińskiego. Uważają, ze w przyszłości ten język będzie bardzo potrzebny. Natalia chce wyjechać na stypendium do Chin i podróżować. Klaudia oprócz chińskiego uczy się także na Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym. Chciałaby w przyszłości połączyć ekonomię i chiński. 

Reportaż "Czas na chiński" przygotowała Joanna Bogusławska.

Reportaży na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godzinie 18.15.

''

(pg)