Zaczynać wciąż od nowa

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2011 07:45
Krzysztof Nowak, lubelski bard, po długich latach picia i poniewierki stara się wrócić do codzienności. Posłuchaj przejmującej opowieści o życiu trudnym, ale bogatym, dowodzącym, że zawsze jest szansa na zmianę.
Audio
  • Reportaż Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet "16 uderzeń serca”
Krzysztof Nowak
Krzysztof NowakFoto: Fot. ze strony http://moje.radio.lublin.pl

Kiedyś regularnie grał w Bramie Krakowskiej, zarabiając na tanie wino i coś na zakąskę. - To była dzielnica cudów, ja tu mieszkałem, znałem wszystkich. Pracowałem, różne rzeczy w  życiu robiłem, ale w którymś momencie zaczynałem pić i wszystko to, co zaplanowałem, już się sypało, było nieaktualne. Musiałem zaczynać od nowa – opowiada.

Dzisiaj swoje zmagania z losem, tęsknotę za miłością i strach przed nałogiem opisuje w piosenkach. Prezentuje je razem z przyjaciółmi, którzy uwierzyli w jego talent i silną wolę. Ostatni koncert w Czarciej Łapie udowodnił, że bard Starego Miasta potrafi sobie dać radę nie tylko na scenie, ale także w życiu. O swoich słabościach i problemach opowiada szczerze i nie boi się oceny innych ludzi. O przyszłości mówi po prostu: - Nie mam marzeń, ale cały czas mam nadzieję.

Posłuchaj całej historii "barda ławkowego" – jak nazywają Krzysztofa przyjaciele – w reportażu Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet "16 uderzeń serca".

"Reportaży" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.

''

(ed)

Zobacz więcej na temat: mieszkanie zakąski