X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tańczy dzięki sile woli

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2012 10:14
Rafał Urbacki nie ma czucia w nogach od połowy ud do czubków palców. Mimo to chodzi i … tańczy, i to wcale nie na wózku inwalidzkim.
Audio
Rafał Urbacki
Rafał Urbacki Foto: fot. facebook.com/Rafal-Urbacki

Rafał Urbacki, choreograf, student Reżyserii Dramatu w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie przez 11 lat poruszał się wyłącznie na wózku inwalidzkim, na który trafił w wyniku nieuleczalnej choroby. Mieszkał wtedy na drugim piętrze bez windy. Zdarzały się takie okresy, że nie wychodził z domu przez 7 miesięcy.

Od dwóch lat dzięki pasji i ciężkiej pracy chodzi i tańczy samodzielnie. - Dwa lata temu w Krakowie była bardzo sroga zima. Ja już wtedy troszeczkę chodziłem w domu. Pomyślałem, że nie będę po raz kolejny jechał do szkoły przez nieośnieżone ulice - mówił. Postanowił, że spróbuje pójść o kulach. Zajęło mi to bardzo dużo czasu, ale dotarł na uczelnię.

- Kiedy wyszedłem z domu, zobaczyłem jaka jest ogromna różnica postrzegania mnie, ponieważ wózek jako atrybut tworzy ze mnie osobę niepełnosprawną, dopiero potem na przykład Rafała - tłumaczył.

Bohater reportażu opowiadał, że dość szybko zrozumiał, że nie jest zmuszony do tańca na wózku, że może uzyskać ciekawe efekty artystyczne, kiedy z niego zejdzie i wykorzysta motorykę, którą dysponuje.

Rportaż "On wstał i poszedł do domu" przygotowała Elżbieta Korczyńska.

"Reportaży" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.

''

(pg)

Zobacz więcej na temat: Kraków mieszkanie SZTUKA

Czytaj także

Powiedz, co tutaj widzisz

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 13:18
Patrząc na to zdjęcie większość z nas zobaczy pomieszczenie, w którym prezentowane są dzieła sztuki. Może to galeria albo sala w muzeum czy domu kultury?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małżeństwo w rytmie samby jest lepsze

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2012 20:00
- To tu był pierwszy nasz wspólny taniec, teraz nadrabiamy na weselach dzieci, czy w rodzinie. To jest ogromna frajda! – mówi jedna z bohaterek reportażu "Zaproszenie do tańca" Alicji Kulik.
rozwiń zwiń