Prawdziwe artystki rzemiosła domowego

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2012 08:00
Panie wykonują najróżniejsze zawody, są wśród nich m.in.: lakiernik, administrator sieci komputerowych, pedagog specjalny, specjalistka ds. marketingu politycznego. Po pracy spotykają się na zajęciach Koła Gospodyń Miejskich.
Audio
Prawdziwe artystki rzemiosła domowego
Foto: Glow Images/East News

- Do miana gospodyni miejskiej kwalifikuje się każda pani, która cokolwiek w domu robi- gotuje, piecze czy sprząta - mówi jedna z członkiń koła.

Koło Gospodyń Miejskich powstało z potrzeby serca. Panie wcale nie cierpią na nadmiar czasu, jak niektórzy sądzą, i choć jest wśród nich kilka emerytek, większość jest aktywna zawodowo. Kobiety nawzajem się inspirują, nawiązała się między nimi niezwykła nić porozumienia.

- Od razu wszystkie panie zaczęły ze sobą bardzo swobodnie rozmawiać - tak jakbyśmy spotkały się nie po raz pierwszy, a dwudziesty czy czterdziesty pewnym momencie zaczęłyśmy nawet rozmawiać o sposobach wychowania dzieci, podśmiewywać się z relacji małżeńskich. To była świetna zabawa, a przy tym jeszcze dziergałyśmy. Nie było żadnych zachowań sztampowych, wszystko było na zupełnym luzie, jakbyśmy się znały od lat - wspominają.

Gospodynie spotykają się w każdy czwartek o godz. 18 w siedzibie białostockiego Teatru Narwal. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, a jedyne, co trzeba ze sobą zabrać, to dobry humor oraz druty bądź szydełka. Spotkania to także okazja do wymiany międzypokoleniowych doświadczeń. A wszystko po to, aby tradycja przetrwała, a w przyszłości zyskać miano "Artystek Rzemiosła Domowego".

 

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Joanny Sikory (PR Białystok).

Reportaży na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.