X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kozaków na misjach nie potrzebujemy

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2012 18:35
Większość żołnierzy przygotowujących się do jedenastej zmiany w Afganistanie ma żony i dzieci. To dobrze, bo żołnierz obciążony rodziną nie jest skłonny do ryzykownych decyzji.
Audio
Kozaków na misjach nie potrzebujemy
Foto: www.isaf.wp.mil.pl

 

Zwiadowcy, logistycy i.. kucharze - wszyscy przygotowują się do kolejnej, jedenastej zmiany w Afganistanie.  Kontyngent składa się głównie z "czerwonych beretów", czyli 6. Brygady Powietrznodesantowej. Żołnierze i ich dowódcy nie ukrywają, że czekają ich "gorące" dni. Upał w Afganistanie nie będzie ich największym problemem. Ta wojna szybko się nie skończy.

Żołnierze byli wybieranie ze względu na dwa kryteria: posiadanie doświadczenie z misji i odporność na zmęczenie.  –  Wszyscy praktycznie mają żony i dzieci. Ale wbrew pozorom to jest dobrze. Bo żołnierz obciążony rodziną nie jest skłonny do ryzykownych decyzji, a  kozaków zupełnie nie potrzebujemy – zapewnia dowódca.

Okazuje się, że wiele żołnierzy odchodzi z wojska i to nie dlatego, że nie wytrzymują psychicznie. Wiele z nich rezygnuje, bo armia nie zapewnia im możliwości rozwoju.  –  Starsi szeregowi, którzy przez 6,7 lat osiągają bardzo wysoki poziom wyszkolenia, nie mają możliwości awansowania –  słyszymy w reportażu.

Uczestnicy misji narzekają także na żywność, za którą odpowiada strona amerykańska. Najczęściej serwowane są dania typu Fast food, czasami owoce morza. Po kilku tygodniach żołnierze zaczynają tęsknić za jedzeniem z Polski. – Brakuje mi naszego polskiego chleba, takiego,  żeby chrupał  – mówi jeden z nich.

Reportaż "Przedwojnie" przygotowała Ewa Szkurłat.

Reportaży na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.

''

Czytaj także

Afganistan: rozbił się śmigłowiec NATO. 12 ofiar

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2012 09:21
Turecki śmigłowiec należący do międzynarodowych sił NATO rozbił się w okolicach Kabulu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejna zmiana żołnierzy wyrusza do Afganistanu

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 18:43
Dwa i pół tysiąca żołnierzy wyruszających na misje pożegnano na Rynku Głównym w Krakowie.
rozwiń zwiń