X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dziecko jak dwie szklanki wody

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2012 10:30
- Pierwsze ubranka były wzięte z lalek, bo w sprzedaży nie ma żadnych dla tak małych dzieci - mówi mama Kacpra, który urodził się za wcześnie. 12 maja odbył się Zlot Wcześniaków urodzonych w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.
Audio
  • Reportaż Ewy Michałowskiej "Wcześniaki" - 28 maja 2012
Wcześniak
Wcześniak Foto: Glow Images/East News

My z mężem 13 lat czekaliśmy na dzieci. Nasze bliźnięta urodziły się w siódmym miesiącu ciąży, Gabryś miał 600 gram, Zuzia - 800. Dziś mają 2,5 roku, szaleją, są zdrowe, chodzą do przedszkola - opowiada jedna z mam, które licznie zjechały ze swoimi pociechami na jubileusz 15-lecia Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Rodzice podkreślają, że podczas trudnych tygodni i miesięcy, kiedy dzieci przebywają w inkubatorach, gdy często trwa zacięta walka o zdrowie i życie maluchów, oni sami mogli liczyć na psychologiczną i duchową pomoc, na humor i zrozumienie.

- Często jestem pierwszą osobą, która dotyka tych dzieci, wydobywam je z brzucha mamy, mieszczą się wtedy w dłoni i to jest duże przeżycie zobaczyć je tutaj, po latach - mówi jeden z lekarzy pracujących w klinice.

Lekarze mówią, że szanse na przeżycie mają już nawet dzieci z wagą urodzeniową 500 gram. To tyle co dwie szklanki wody. Większość ma problemy zdrowotne i powikłania, które wymagają długiej hospitalizacji. Jakie są wcześniaki, gdy podrosną? Czy coś je wyróżnia? Posłuchaj opowieści rodziców, lekarzy i samych rodziców w reportażu Ewy Michałowskiej "Wcześniaki".

Imprezę objęła Patronatem Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska.

"Reportaży" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.

''

(asz)