X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Choroba, która zmienia życie w jeden dzień

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 23:00
– Sparaliżowało mnie w ciągu 12 h, rano jeszcze potrafiłam zrobić dzieciom śniadanie, a już wieczorem mąż mnie musiał przynieść do szpitala jak małe dzieciątko, na rękach – mówi bohaterka reportażu, która zachorowała na zespół Guillana-Barrego.
Audio
Kasia, bohaterka reportażu Joanny Bogusławskiej Z dalekiej podróży
Kasia, bohaterka reportażu Joanny Bogusławskiej "Z dalekiej podróży" Foto: fot. z arch. pryw.

Monika, Katarzyna i Marcin z dnia na dzień stracili władzę nad ciałem. Myśleli, że na zawsze. Zaczęło się od bólu pleców. Trafili do szpitala, zdiagnozowano u nich chorobę autoimmunologiczną - zespół Guillana-Barrego. Następnego dnia przestali się ruszać. Pozostali jednak całkowicie sprawni psychicznie, zdawali sobie sprawę ze wszystkiego, co się z nimi dzieje. 

Monika,
Monika, fot. arch. pryw.

Bohaterom reportażu na szczęście udało się wrócić do pełnej sprawności. Teraz czerpią ogromną radość z rzeczy, których przed chorobą nawet nie zauważali. – Po takim doświadczeniu człowiek się cieszy, że na przykład samodzielnie je zupę. Trzyma się tę łyżkę ręku i człowiek płacze, że je – mówi jedna z osób, które pokonały chorobę.

Zapraszmy do wysłuchania reportażu Joanny Bogusławskiej "Z dalekiej podróży".

''

Czytaj także

Nie zawal! Twoje serce liczy na Ciebie

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 12:00
- Statystyki mówią o tym, że mimo świetnych wyników leczenia szpitalnego zawałów serca w ostrym okresie choroby, wyniki późniejsze są nadal w Polsce niedobre. Bardzo wiele zależy od pacjentów dlatego głównie do nich zwracamy się w tej akcji społecznej - mówi prof. Janina Stępińska z Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
rozwiń zwiń