X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Streetworkerzy - przyjaciele w biedzie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2012 08:00
- Nie chciałem, żeby ktoś mi pomógł. Uważałem, że jestem na tyle dorosły, że w każdej sytuacji powinienem sam znaleźć wyjście. Jak kot chodziłem własnymi ścieżkami. Kolega namówił mnie, by tu przyjść - opowiada jeden z podopiecznych białostockich streetworkerów.
Audio
  • Reportaż "Przyjaciel w biedzie" Anny Bogdanowicz.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: SXC

Pracują na ulicach, wchodzą do pustostanów i melin. Zaglądają tam, gdzie nikt nie chce zajrzeć. Łowią ludzkie nieszczęścia i biedę po to, żeby pomóc, by być doradcą i przyjacielem dla tych, którzy już w siebie i we wszelką pomoc zwątpili.

- Dużym sukcesem jest, gdy osoby, z którymi pracujemy, zwierzają się nam. Wiadomo, że każdy z nich ma trudną przeszłość i powiedzenie o tym obcej osobie nie jest czymś łatwym, przyznanie się do porażek, wstydu, lęku o przyszłość. Cieszę się, gdy ktoś na nas czeka - przekonuje streetworkerka.
Streetworkerzy to młodzi ludzie, którzy potrafią zdobyć zaufanie swoich podopiecznych i udowodnić im, że nie są gorsi od tak zwanego zdrowego społeczeństwa. - Mamy instytucje pomocy społecznej, które świadczą schematyczną pomoc: wypłacają zasiłki i na tym pomoc się kończy. Dają rybę, a nie wędkę. Chciałem, by w naszym społeczeństwie również byli ludzie, którzy będą lokalnymi przyjaciółmi, dotrą tam, gdzie nikt nie dociera - opowiada Mirosław Jóźwicki, który napisał projekt "Twój przyjaciel Streetworker”.
- To są przyjaciele, dlatego że traktują mnie normalnie, bez względu na wiek, status społeczny. Ten ruch jest po to, by nas przywrócić do normalnego życia, normalnego funkcjonowania - mówi podopieczny Fundacji Spe Salvi.
Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu "Przyjaciel w biedzie" Anny Bogdanowicz.

Reportaży na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.

''(ed)

Zobacz więcej na temat: Anna Bogdanowicz