X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Design dla osób dojrzałych

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 21:00
- Designer to osoba, która rzecz widzi w sposób spójny z tym, który ma ją wytworzyć, jak i z tym, który ma jej używać. To nadanie nowego wizerunku, formy przedmiotom, które ułatwiają życie lub eliminują jakiś problem - opowiada jedna z uczestniczek warsztatów.
Audio
Design dla osób dojrzałych
Foto: fot. www.cultureshock.pl/

Nowatorskie warsztaty, których celem jest zainteresowanie osób 55+ designem, sztuką, wzornictwem, co w praktyce oznacza zaprojektowanie przedmiotu codziennego użytku i wykonanie jego modelu przy użyciu nowoczesnych technologii.

- Nasz projekt jest pierwszą próbą zaproponowania tym ludziom 55+ takiej przestrzeni i atmosfery, w której te osoby będą mogły same dla siebie coś zaprojektować – mówi przedstawicielka Fundacji Culture Shock, która realizuje projekt "Rzeczoznawcy".
Podczas warsztatów powstało m.in. wygodne nosidło na zakupy i mniejsze – kaszmirowe, wersja popołudniowa, dobra na wyjścia do teatru. Wygodna, „zakręcona” łyżka do karmienia dzieci być może wkrótce trafi do sklepów.

Wszystkie projekty, które powstały na warsztatach, zostaną udostępnione na stronie internetowej  na zasadach otartej licencji Creative Commons, która pozwala na to, by ktoś później nieodpłatnie mógł z nich skorzystać.  W Polsce tego typu praktyka jest czymś może jeszcze zrozumiałym do końca, natomiast w Europie są bardzo popularne i świetnie się sprawdzają –  jak choćby Linux, czy Wikipedia.
Jaka jest różnica między rzeczą a przedmiotem? Czym różni się projektant od producenta? Co sprawia, że przedmiot użytkowy staje się ikoną designu? Dowiesz się słuchając całego reportażu Magdy Skawińskiej "Rzeczoznawcy" .

Reportaży na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.

''

(ed)

Zobacz więcej na temat: Europa POLSKA linux dzieci