X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podróż - najlepszy czas, żeby być z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 17:02
- Nie mam pojęcia ile krajów zwiedziliśmy, to nigdy nie było istotne. Ważne, by wybrać kraj, który nas fascynuje. Rodzinne podróże to powinno być marzenie, które spełniamy, które otwiera przed nami nowe szlaki - mówi Anna Kobus, która wraz z mężem zabiera swoje dzieci na wyprawy od pierwszych miesięcy życia.
Audio
  • Reportaż Joanny Bogusławskiej "Rodzinne podróżowanie"
Fotografia ilustracyjna
Fotografia ilustracyjnaFoto: Glow Images/East News

Podróżowali praktycznie od zawsze, bowiem oboje są fotografami krajobrazu i opisują swoje wrażenia. Z podróżowania uczynili sposób na życie i na zarabianie. Nie chcieli zrezygnować z uprawiania zawodu, kiedy na świecie pojawiły się dzieci. - Dobrze jest mieć zawód, który pozwala jednocześnie podróżować. Naszym jest fotografia, dziennikarstwo, opowiadanie historii. Właściwie cały czas jesteśmy w pracy. A jak się pojawiły dzieci, okazało się, że możemy spokojnie brać je do pracy - opowiada Krzysztof Kobus.
Od dawna marzyli o Afryce. Namibia jako cel rodzinnej podróży okazała się idealna. Z 2,5-letnim Stasiem oraz 3,5-letnim Michałem przejechali 9 tysięcy kilometrów. Kobusowie odwiedzili także Azję, a ostatnio wrócili z Egiptu. - Po pierwszym wyjeździe nabraliśmy ogromnej wiary w siebie jako rodziców i we wspólne podróżowanie - podkreśla Anna Kobus.

Jej mąż przekonuje, że być może nie podróżując, nie będąc tyle ze sobą, bardzo dużo fajnych momentów by po prostu stracili jako rodzice. - To najlepszy czas, żeby być z dzieckiem, zaprzyjaźnić się na całe życie. Myślę, że to kiedyś zaprocentuje - mówi o sensie rodzinnych podróży, które zamykają z Anną na kartach kolejnych książek i albumów. - Być może kiedyś chłopcy już jako dorośli mężczyźni sięgną po te książki i odkryją nas - rodziców z czasów ich dzieciństwa. To też może być niezwykłe spotkanie, bo życie nam strasznie szybko umyka - podkreśla Anna.
Zapraszamy do wysłuchania reportażu Joanny Bogusławskiej o podróżowaniu z małymi dziećmi w różne zakątki świata pt. Rodzinne podróżowanie.