X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piłką w raka, kijem w strach

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 12:10
- Wiem, co czuje kobieta, gdy na skutek nowotworu traci urodę i energię. Stąd pomysł zorganizowania lekcji golfa; w naszej akademii panie odzyskują radość, bawią się świetnie, emanują pozytywną energią - opowiada Maria Bednarczyk w trójkowym reportażu.
Audio
Lekcja golfa z Markiem Bednarczykiem
Lekcja golfa z Markiem BednarczykiemFoto: fot. z archiwum bohaterów reportażu

Golf pojawił się w życiu pani Marii wcześniej niż rak. Jej mąż Mark, który pochodzi z Hawajów, jest instruktorem tego sportu. - Tamtej zimy w 2010 roku też polecieliśmy na Hawaje. W Polsce przez 3 miesiące wmawiano mi grypę i proponowano picie herbatki z malin, ale już dwa tygodnie po wylądowaniu  zaczęłam się bardzo źle czuć - opowiada bohaterka reportażu Joanny Bogusławskiej.

U Marii Bednarczyk w końcu wykryto złośliwego chłoniaka, od razu na pogotowiu oświadczono "masz raka". - Nie mogłem sobie wyobrazić życia bez niej - wspomina Mark.

O dramatycznym przebiegu leczenia Bednarczykowie opowiadają dziś już ze spokojem. - Ja mam męża, dwoje dzieci, wspaniałe życie, nie było innej opcji niż ta, że się wyleczę - podkreśla Maria. Chorobę udało się pokonać, było ciężko, ale pani Maria stale starała sie być aktywna. Ten sposób radzenia sobie z chorobą dziś stara się przekazywać w Akademii Golfa dla pań chorych na raka.

Wszystkich Trójkowych reportaży możesz posłuchać TU>>

- Niesamowite kobiety tu przychodzą, by poćwiczyć, a z moim polskim udaje się też pożartować. Ja chyba nawet więcej z tego mam, niż one. Gdy Marysia była chora wiele otrzymaliśmy od ludzi, teraz próbujemy to oddać - mówi z radością Mark, który chorym na raka lekcji udziela za darmo. 

Jak kobiety cierpiące na raka i te, które ją przeszły, radzą sobie z tematem choroby, która tak odmieniła ich życie?

Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu Joanny Bogusławskiej "Golfem w raka".

"Reportaży" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.

Czytaj także

Tata nie widzi i nie słyszy

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2012 18:40
- Zawsze marzyłem, żeby mieć swoją własna rodzinę, ale zadawałem sobie pytanie, czy mam do tego moralne prawo, czy nie przekażę dzieciom swojej choroby - mówi Grzegorz Kozłowski, głuchoniewidomy ojciec czwórki dzieci i mąż.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariusz aż do setki!

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 19:51
Okazuje się, że w Polsce wcale nie tak łatwo zostać wolontariuszem. Jeśli ktoś chce zrobić coś dobrego, w czymś pomóc, naprawdę musi się postarać. Ale gdy już się wciągnie, to robi co może i jak długo jest w stanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Smarzowski reżyserem obrazu o... raku prostaty

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 20:31
Fundacja Rak'n'Roll rozpoczęła nową kampanię "Gadaj Badaj", której celem jest nakłonienie mężczyzn zagrożonych nowotworem prostaty do badań profilaktycznych. Do współpracy zaproszono reżysera "Wesela", "Domu złego" oraz "Róży".
rozwiń zwiń