X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Życie minimalne

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 15:00
- Minimalista po prostu żyje lekko i wie, że życie jest dobre - mówi w "Reportażu Trójki" Arek, który nie wyobraża sobie już życia wśród zbędnych przedmiotów. To, czego nie potrzebuje, oddaje dalej.
Audio
Życie minimalne
Foto: Fot.: Glow Images

Na blogach minimalistów roi się od pozornie zabawnych dylematów. Czy para skarpetek to jedna rzecz, czy dwie? Czy kosmetyczka pełna kosmetyków to jeden przedmiot? Minimaliści – w ich życiu panuje porządek, wiedzą ile czego mają. Żyją prosto i skromnie po to, by być w życiu szczęśliwym, a nie przytłoczonym przedmiotami.

- Widzę znajomych, którzy pracują na wysokich stanowiskach, prawie codziennie wracają do domu o 21. czy 22. Wychodzą wcześnie rano. Zastanawiam się naprawdę po co tak żyć? Owszem, stać ich na luksusowe wakacje i luksusowe samochody, ale kiedy naprawdę z tego korzystają? Dwa tygodnie w roku? - zastanawia się Konrad. Z żoną Magdą wychowują czwórkę dzieci. Każda dziewczynka ma jedną lalkę. W domu jest sporo książek dla dzieci, bo rodzice dużo im czytają. Wielu rzeczom nadają drugie życie, bo nie chodzi o to, żeby wyrzucać, tylko, żeby to jeszcze wykorzystać. Radość sprawia im dzielenie się z innymi.

- Jeżeli ktoś ma świadomość tego, że potrzebuje do szczęścia naprawdę niewiele, to jest też pewny, że to "niewiele" sobie zorganizuje. Jeżeli ktoś myśli, że do szczęścia potrzebuje bardzo dużo, to musi żyć w permanentnym stresie, czy będzie w stanie to "dużo" zdobyć - opowiada Arek.

Wszystkie trójkowe reportaże można znaleźć TU >>

Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Minimaliści” Joanny Bogusławskiej.

Reportaży na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.

Czytaj także

Mniej znaczy więcej

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2011 10:00
Współczesny świat wiele nam oferuje. Co sezon nowa moda, nowocześniejsze gadżety, miliony przedmiotów z etykietką "trzeba mieć". Zbieramy je więc i coraz głębiej w nich toniemy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Życie z minimalną liczbą rzeczy, to lepsze życie"

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2012 17:36
Orest Tabaka, jeden z pierwszych polskich minimalistów, cały swój dobytek może spakować w walizkę. I nie jest to kwestia ekonomicznego kryzysu, a świadomego wyboru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minimaliści materialni i duchowi

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 08:00
Minimalizm, czyli chęć ucieczki od konsumpcyjnego stylu życia zyskuje nowych "wyznawców". Co kryje się za dążeniem do posiadania jak najmniejszej ilości przedmiotów?
rozwiń zwiń