X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szkoła kontra komputer? Można inaczej

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 19:00
Przeciętny uczeń wraca po szkole do domu, włącza komputer, odpala grę, czatuje z kolegami, dla niego internet jest naturalnym środowiskiem. Nauczyciele powinni to wykorzystać!
Audio
  • Reportaż Joanny Bogusławskiej "Tubylcy w cyfrowym świecie"
Szkoła kontra komputer? Można inaczej
Foto: Glow Images/East News

Dla wielu uczniów komputer jest codziennością, szkoła mozołem. Co z tym zrobić? Można wrzucić edukację do sieci, by była atrakcyjniejsza.

Posłuchaj innych trójkowych reportaży >>>

Rząd w ramach programu "Cyfrowa szkoła" rozpoczął projekt e-podręcznik. W jego ramach dostępne za darmo dla uczniów od podstawówki po liceum będą podręczniki w formie cyfrowej. Projekt jednak uderza w rynek wydawniczy, mimo  że e-podręczniki będą dodatkiem do podręczników tradycyjnych. Nie w każdej szkole jest też internet. Dodatkowo nie wystarczy, że szkoła będzie miała dostęp do sieci, potrzebna jest infrastruktura - odpowiednio wyposażone pracownie komputerowe. Niezwykle istotne jest również, aby dostęp do sprzętu mieli zapewniony także nauczyciele, bo tylko w ten sposób mogliby przygotowywać cyfrowe, atrakcyjniejsze dla uczniów lekcje.

"Edukacyjny e-spór" - posłuchaj jak do tematu podeszli goście Kuby Strzyczkowskiego >>>

Dla dzieci podręczniki elektroniczne są dużo atrakcyjniejsze niż książki tradycyjne. Chętniej sięgają po nie czy korzystają z nich na lekcji. Dodatkowo wykorzystanie internetu czy praca z komputerem w szkole są szansą na nauczenie ich, jak korzystać z ich możliwości. Pokazać, że praca z komputerem i odrabiania lekcji korzystając z sieci nie oznacza wykorzystywania serwisów typu „ściąga” i kopiowania treści tam zamieszczonych.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Joanny Bogusławskiej

Czytaj także

Szumilas: będą rozmowy o Karcie Nauczyciela

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 09:01
Krystyna Szumilas w Trójce chwaliła polski system edukacji. Jeśli chodzi o spór wokół Karty Nauczyciela, zaprosiła strony na rozmowy. Nie poinformowała o ich terminie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edukacyjny e-spór

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2012 14:58
Wyjątkowa zgodność całego środowiska edukacyjnego, rodziców i wydawców panuje w kwestii konieczności cyfryzacji polskich szkół. Kiedy jednak mowa o szczegółach, jak choćby, e-podręcznikach, zdania są już podzielone.
rozwiń zwiń