X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sąsiad sąsiadowi książkę

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2012 19:02
Nastolatka poszukuje dzieł Markiza de Sade, nie stroniący od alkoholu mieszkaniec Pragi po raz wtóry sięga po "Mistrza i Małgorzatę", a starsza pani dzwoni po straż miejską. Brzmi jak film? A to tylko powstaje biblioteka ...
Audio
  • Reportaż Romy Leszczyńskiej "Sąsiad sąsiadowi"
Podwórko Praskiej Biblioteki Sąsiedzkiej
Podwórko Praskiej Biblioteki SąsiedzkiejFoto: źr. facebook.com/BibliotekiSasiedzkie

Pewnie trzeba założyć kartę? Nie, nie trzeba, u nas wystarczy się zapisać do zeszytu. A jest "Zemsta"? Jest, w czterech egzemplarzach. Skąd tu tyle książek? Sąsiedzi przynoszą, a uczniowie pomagają spisywać i katalogować ...

W Praskiej Bibliotece Sąsiedzkiej, takich pytań pada wiele, ale na każde jest odpowiedź. Co więcej, są także propozycje! - Może chcecie zorganizować tu jakieś spotkanie, albo wystawę zdjęć? Także na to mamy miejsce - zachęcają nowych czytelników pracownice biblioteki, która powstała w podupadającej, "ozdobionej" graffiti warszawskiej kamienicy.

Posłuchaj innych trójkowych reportaży >>>

- Chcemy trafić z książką do osób najuboższych i najsłabiej wykształconych, a zarazem zaangażować klasę kreatywną i klasę średnią do dzielenia się książką i zainteresowaniami czytelniczymi oraz podejmować wspólne działania na rzecz dzielnicy - mówią sami organizatorzy.

Przy tworzeniu biblioteki z wdzięcznością pomagają także "niebieskie ptaki" - często bezrobotni, nie stroniący od alkoholu, przez co nie zawsze cieszą się szacunkiem sąsiadów. - Trochę się zrehabilitowałem, dziękuję za taką możliwość. I mam nadzieję, że biblioteka będzie się rozwijała, że dzieciaki będą przychodziły - zapewnia Łukasz, który malował ściany.

Kto się boi praskich bram i dlaczego część mieszkańców Pragi spodziewa się najgorszego? Wysłuchaj całego reportażu Romy Leszczyńskiej "Sąsiad sąsiadowi".

Projekt "Biblioteki Sąsiedzkie" realizują Fundacje: Zmiana i Lokalna Akcja Specjalna.

Zobacz więcej na temat: Praga sade

Czytaj także

Młodzi ludzie budzą do życia biblioteki i małe miasteczka

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2011 09:50
Większość z nas uważa, że w małych miejscowościach i na wsiach nie dzieje się nic kulturalnie ciekawego. A to nieprawda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Okno na świat kontra kasa

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2012 19:00
- Wielu ludzi przychodzi tu czytać gazety, są też starsi ludzie, nawet o kulach. Wiemy jakie są ceny gazet i książek, wiemy jakie emerytury, niektórych po prostu nie stać na zakup, więc biblioteka staje się oknem na świat - mówią czytelnicy warszawskiej biblioteki, której grozi likwidacja.
rozwiń zwiń