X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pierwszy polski dom na wodzie

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2012 22:00
- Gdy mieszkałem w bloku, marzenia stawały się przyziemne. Postanowiłem uciec. Nie chodzi o to, by mieszkać inaczej, lecz o czerpanie z tego przyjemności - opowiada Kamil Zaremba, pierwszy właściciel polskiego domu na wodzie.
Audio
Pierwszy polski dom na wodzie
Foto: Fot.: domynawodzie.pl

Musiał przekonać urzędników. Teraz mieszka w 5-pokojowym domu. Chce, żeby w jego ślady poszli inni. W Europie mieszka w ten sposób mnóstwo ludzi. Wiele osób zgłasza się do niego po radę, ale, kiedy dowiadują się o czekających je trudnościach, rezygnują z pomysłu. Kamil ma jednak marzenie, że nie będzie ostatnim w Polsce człowiekiem, który mieszka na wodzie.

Posłuchaj innych trójkowych reportaży >>>

W kuchni znajduje się sprzęt taki sam jak w każdym domu. Bo to jest przede wszystkim dom, choć na wodzie. Dlatego nie może tak po prostu odpłynąć. Zgodnie z prawem może się przemieszczać tylko dzięki pchaczowi.

- Przez okna do samej podłogi, nawet leżąc w łóżku, widzimy kaczki podpływające do domu - opowiadają mieszkańcy niezwykłego domu. Jak deklarują, wcale nie brakuje im mieszkania na lądzie, bo dom na wodzie ma same zalety.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Magdy Skawińskiej "Marzenie spełnione na wodzie"

Zobacz więcej na temat: mieszkanie Europa POLSKA

Czytaj także

Marzysz o domu na wodzie? To da się zrobić!

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 16:54
Wielu z nas chciałoby mieć dom z widokiem na morze lub choćby rzekę. W Polsce jest człowiek, który zrealizował swoje marzenie i dom postawił na… wodzie. Myliłby się jednak ten, kto sądzi, że chodzi o chyboczącą się łajbę. Dom Kamila Zaremby spod Wrocławia to piękny, nowoczesny budynek z pełnym wyposażeniem!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Luksusowy dom na wodzie gotowy do ... drogi

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2012 19:08
Kilkupokojowy luksusowy dom z tarasem na dachu wreszcie został ukończony we Wrocławiu. Teraz musi jeszcze przepłynąć z terenu zimowiska barek pod swój nowy adres przy Moście Grunwaldzkim, gdzie odpowiednio zostało przygotowane już nabrzeże.
rozwiń zwiń