X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W pracowni prawdziwych hakerów

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 21:45
Pierwszy w Polsce Hackerspace powstał kilka miesięcy temu w Warszawie. Na czym polega istota tego miejsca oraz kim są ludzie, którzy się tam spotykają? Zapraszamy do wysłuchania reportażu Katarzyny Błaszczyk "Hackerspace".
Audio
W pracowni prawdziwych hakerów
Foto: Glow Images/East News

Piwnica przy stacji Metra Ratusz to lokum warszawskich hakerów. - Tak się jakoś ukuło, że informatycy, hakerzy to ludzie, którzy siedzą w piwnicy bez światła, bo pracują w nocy - opowiada jeden z gospodarzy stołecznego Hackerspace.

"Hakerzy rozwiązują problemy i tworzą rzeczy, wierząc w wolność oraz we wzajemną pomoc" - mówi jedna z zasad kultury, jaka obowiązuje w Hackerspace. Jeden z bohaterów reportażu przyznaje, że przez długi czas żył w "błogiej nieświadomości komputerowej: był w stanie zainstalować grę i w nią grać, aż w pewnym momencie okoliczności sprawiły, że został hakerem.

Niezwykłe i zwyczajne historie trójkowych reportażach >>>

- Przez tysiące lat ludzie wytwarzali narzędzia, które rozszerzały możliwości fizyczne, wzmacniały mięśnie, dawały lepszy wzrok. Komputer to pierwsze narzędzie w historii ludzkości, które rozszerza możliwości mózgu - wyjaśnia rozmówca Katarzyny Błaszczyk.

Ci, którzy spotykają się w Hackerspace, przekonują, że haker nie zawsze jest zły, choć w przekazach medialnych na ogół to "wstrętny internetowy włamywacz”, który coś ukradł. A to dla prawdziwych hakerów obraz krzywdzący, ponieważ oni kierują się etosem. - Wzorem jest majsterkowicz, osoba, która ma dużą wiedzę techniczną i wykorzystuje ją, by rozwiązywać ciekawe problemy - tłumaczy jeden z warszawskich hakerów.

Jak zostaje się hakerem oraz kim jest cracker? Zapraszamy do wysłuchania reportażu Katarzyny Błaszczyk.

Reportaży na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.

Czytaj także

Hakerzy wykradli informacje dot. terroryzmu?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2012 12:20
Scotland Yard zapewnia, że Zespołowi Trucizna nie udało się naruszyć żadnych tajemnic, a całą akcję określa mianem "wandalizmu telefonicznego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hakerzy rosną w siłę

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2012 14:59
- Z bezpieczeństwem w sieci jest jak z bezpieczeństwem na ulicy: nie ma co panikować, ale trzeba zachować ostrożność – mówił Przemysław Jaroszewski, ekspert od bezpieczeństwa teleinformatycznego, który w Czwórce zapraszał na specjalną konferencję poświęconą temu zagadnieniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmasowany atak Anonymous. Ofiarą m.in. Lady Gaga

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 17:27
W ciągu ostatniej doby hakerzy z grupy Anonymous dokonali serii internetowych włamań w proteście przeciwko nadmiernej - ich zdaniem - kontroli rządów nad obywatelami.
rozwiń zwiń