X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zamień pieniądze na "alterki"!

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 19:15
- "Wymiennik" umożliwia udział w ekonomii osobom wykluczonym, tym, które nie mają pieniędzy, za to mają umiejętności i czas - opowiada Michał Augustyn, współtwórca szczególnego serwisu.
Audio
  • Reportaż "Coś za coś" Eweliny Karpacz-Oboładze
Zamień pieniądze na alterki
Foto: Glow Images/East News

Każdy coś potrafi i może się tym podzielić z innymi. W dobie kryzysu coraz większą popularnością cieszą się hasła alternatywnej ekonomii. Postulujące, by za usługi i towary nie płacić pieniędzmi, ale innymi towarami i usługami. Do nich odwołują się twórcy społecznościowego serwisu "Wymiennik”, który niedawno ruszył w Warszawie.

To partnerska platforma międzynarodowej sieci Community Exchange System, która zamiast handlu proponuje wymianę. Uczestnicy nauczają się wzajemnie muzyki afrykańskiej, tańca, programowania komputerowego czy białego śpiewu

- Szukam kogoś, z kim mogłabym pośpiewać, powymieniać się umiejętnościami. I ta wymiana jest pozbawiona głupiego przymiotu kasy, a można przy okazji poznać świetnych ludzi - opowiada jedna z użytkowniczek "Wymiennika". Każdy, kto się tam zarejestruje i zamieści swoje ogłoszenie, może podzielić się tym, co ma do zaoferowania, ale też skorzystać z ofert innych.

Posłuchaj innych trójkowych reportaży >>>

W systemie jedyną walutą są "alterki", które stanowią miarę transakcji. Każdy sam wycenia wartość swojej usługi i szuka na nią nabywców. - Długo się zastanawiałam, co mogę zaoferować społeczności "Wymiennika" - wspomina jedna z użytkowniczek, która w decydowała się na prowadzenie "domowej piekarni", a wraz z mężem postanowiła przeżyć rok bez kupowania zbędnych rzeczy i usług, w czym "Wymiennik" może im pomóc.
Co można wymienić, czego się nauczyć oraz jak wyglądały pierwsze targi społecznościowe "Wymiennika" na warszawskiej Pradze? Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu Eweliny Karpacz-Oboładze "Coś za coś".

Czytaj także

Tylko szał zakupów chroni nas przed kryzysem

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2011 09:21
Przedświąteczna gorączka zakupów sprawia, że znacznie łatwiej namówić nas na zakupy, również tych rzeczy, które nie są nam potrzebne.
rozwiń zwiń