Robot zamiast misia-przytulanki

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 09:00
- Teraz dzieci są przyzwyczajone do robotów. Grają w gry komputerowe, w których jest ich pełno, oglądają filmy, gdzie roboty mieszają się z ludźmi. Roboty są im bardzo bliskie - mówi prof. Piotr Wrzecioniarz.
Audio
  • "Roboty wkroczą do akcji" - reportaż Magdy Skawińskiej
Modele robotów prezentowane podczas Inauguracji Kół Robotycznych we Wrocławiu 12.10.2011
Modele robotów prezentowane podczas Inauguracji Kół Robotycznych we Wrocławiu 12.10.2011Foto: instytutinwentyki.pl

Prof. Piotr Wrzecioniarz jest jednym z naukowców, którzy przed laty zakładali Instytut Inwentyki we Wrocławiu. Profesorowie chcieli konstruowaniem zainteresować nie tylko kilku zdolnych studentów, ale wyjść z robotami do dzieci i młodzieży. Bo jeśli maluchy teraz złapią bakcyla, to w przyszłości mogą tworzyć rzeczy wielkie. Profesor Wrzecioniarz jest także pomysłodawcą Mistrzostw Polski Robotów, które odbywają się we Wrocławiu.
Posłuchaj innych Trójkowych reportaży >>> 

Roboty nie strajkują, nie męczą się, czasami się psują, ale jak się psują, to można je naprawić. W Korei Południowej jest stworzony program, żeby ok. roku 2020 w każdej rodzinie były roboty.
Oni są przyzwyczajeni do robotów, mają gry komputerowe, w których pełno jest robotów, oglądają firmy, gdzie robot mieszają się z ludźmi. Oni w tym świecie robotycznym już de facto żyją, te roboty są im bardzo bliskie - to dla nich coś naturalnego

Bohater reportażu podkreśla, że roboty powinny służyć człowiekowi, wyręczać go w trudnych pracach. - One nie strajkują, nie męczą się. Czasami się psują, ale jak się psują, to można je naprawić. W Korei Południowej jest stworzony program, którego celem jest, aby ok. roku 2020 w każdej rodzinie były roboty - mówi.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Magdy Skawińskiej "Roboty wkroczą do akcji".

Czytaj także

Nadchodzi czas robotów. Zabierają ludziom pracę

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 10:13
Na rynku pracy szybko rośnie konkurencja dla robotników niewykwalifikowanych, których zastępują roboty, pracujące całą dobę, 365 dni w roku - pisze "New York Times".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Warszawie budują rój sztucznych pszczół

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2012 10:33
Politechnika Warszawska pracuje nad robotami, które pomogą pszczołom w zapylaniu kwiatów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Science fiction staje się rzeczywistością

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 08:00
Twórcy "Matrixa" czy "Gwiezdnych wojen" prawdopodobnie nigdy nie przypuszczali, że ich filmowe pomysły zostaną zrealizowane.
rozwiń zwiń