X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Robot zamiast misia-przytulanki

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 09:00
- Teraz dzieci są przyzwyczajone do robotów. Grają w gry komputerowe, w których jest ich pełno, oglądają filmy, gdzie roboty mieszają się z ludźmi. Roboty są im bardzo bliskie - mówi prof. Piotr Wrzecioniarz.
Audio
  • "Roboty wkroczą do akcji" - reportaż Magdy Skawińskiej
Modele robotów prezentowane podczas Inauguracji Kół Robotycznych we Wrocławiu 12.10.2011
Modele robotów prezentowane podczas Inauguracji Kół Robotycznych we Wrocławiu 12.10.2011Foto: instytutinwentyki.pl

Prof. Piotr Wrzecioniarz jest jednym z naukowców, którzy przed laty zakładali Instytut Inwentyki we Wrocławiu. Profesorowie chcieli konstruowaniem zainteresować nie tylko kilku zdolnych studentów, ale wyjść z robotami do dzieci i młodzieży. Bo jeśli maluchy teraz złapią bakcyla, to w przyszłości mogą tworzyć rzeczy wielkie. Profesor Wrzecioniarz jest także pomysłodawcą Mistrzostw Polski Robotów, które odbywają się we Wrocławiu.
Posłuchaj innych Trójkowych reportaży >>> 

Roboty nie strajkują, nie męczą się, czasami się psują, ale jak się psują, to można je naprawić. W Korei Południowej jest stworzony program, żeby ok. roku 2020 w każdej rodzinie były roboty.
Oni są przyzwyczajeni do robotów, mają gry komputerowe, w których pełno jest robotów, oglądają firmy, gdzie robot mieszają się z ludźmi. Oni w tym świecie robotycznym już de facto żyją, te roboty są im bardzo bliskie - to dla nich coś naturalnego

Bohater reportażu podkreśla, że roboty powinny służyć człowiekowi, wyręczać go w trudnych pracach. - One nie strajkują, nie męczą się. Czasami się psują, ale jak się psują, to można je naprawić. W Korei Południowej jest stworzony program, którego celem jest, aby ok. roku 2020 w każdej rodzinie były roboty - mówi.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Magdy Skawińskiej "Roboty wkroczą do akcji".

Czytaj także

Nadchodzi czas robotów. Zabierają ludziom pracę

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 10:13
Na rynku pracy szybko rośnie konkurencja dla robotników niewykwalifikowanych, których zastępują roboty, pracujące całą dobę, 365 dni w roku - pisze "New York Times".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Warszawie budują rój sztucznych pszczół

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2012 10:33
Politechnika Warszawska pracuje nad robotami, które pomogą pszczołom w zapylaniu kwiatów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Science fiction staje się rzeczywistością

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 08:00
Twórcy "Matrixa" czy "Gwiezdnych wojen" prawdopodobnie nigdy nie przypuszczali, że ich filmowe pomysły zostaną zrealizowane.
rozwiń zwiń