"Byłem bity całe życie". Teraz uczy innych japońskiej sztuki walki

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 09:00
- Zabrano dzieciństwo mi i mojej siostrze. Obiecałem sobie, że będę zrobię wszystko, aby przemoc dotknęła jak najmniej osób - opowiada Jacek Ostrowski, który już w dzieciństwie postanowił otworzyć szkołę sztuk walki.
Audio
  • "Musisz obudzić w sobie tygrysa" (Reportaż/Trójka)
Byłem bity całe życie. Teraz uczy innych japońskiej sztuki walki
Foto: Anna Koza

Jak mówi ważna dla niego jest nie tylko nauka samoobrony innych, ale też fakt, że zajęcia są otwarte dla wszystkich, niezależnie czy kogoś na to stać czy nie. Bohater reportażu, były wojskowy jest założycielem Raciborskiego Ośrodka Aikido, który nie tylko prowadzi zajęcia z aikido i przybliża tę "sztukę walki bez walki" dzieciom i dorosłym, ale organizuje także akcje związane z samoobroną. Angażuje się też dla dobra lokalnej społeczności i działa charytatywnie na rzecz innych. Swoją pasją zaraził żonę i syna.

Reportaż w Trójce - słuchaj, kiedy chcesz >>>

Treningi obywają się nie tylko na sali gimnastycznej, gdzie ciężko się poczuć się zagrożonym, ale także w piwnicach czy na ciemnych i ciasnych klatkach schodowych.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Doroty Bonieckiej-Górny "Walka bez walki"!

"Reportaży" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.

Zobacz więcej na temat: Japonia KULTURA

Czytaj także

Wybierasz się do Japonii? Najpierw przeczytaj ten tekst

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 09:00
Japończycy są bardzo zdyscyplinowani. – Gdy jest trzęsienie ziemi, wszyscy mają swoje role i każdy się trzyma ustalonego wcześniej harmonogramu zadań. Tam nie ma chaosu, a u nas nie byłoby to chyba możliwe – mówi gość Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W Polsce czułem się jak w bajce"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 19:45
Jego rodzina przeniosła się do Warszawy w 1985 roku w związku z kontraktem ojca. - Miałem wówczas 6 lat. Gdy po latach wyjeżdżaliśmy nie mogłem w to uwierzyć. Z nikim się nie pożegnałem. Postanowiłem, że do Polski wrócę - opowiada Gabor Poczik, bohater reportażu "Budapeszt-Warszawa”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Imigranci to buntownicy? Posłuchaj ich opowieści!

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2013 15:00
Informatycy, studenci i naukowiec - cudzoziemcy mieszkający w Polsce opowiadają o swoich doświadczeniach opuszczenia rodzinnego kraju.
rozwiń zwiń