Dzięki nim korek już nigdy nie będzie Twoim problemem!

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 09:53
Panowie Andrzej i Paweł Sawiccy (ojciec oraz syn) są konstruktorami z wykształcenia i zamiłowania. Od lat związani z zakładami lotniczymi w Świdniku potrafią ulepszyć każde urządzenie.
Dzięki nim korek już nigdy nie będzie Twoim problemem
Foto: Andrzej i Paweł Sawiccy

Wspólnie wymyślili i opatentowali jeżdżaka. To takie małe ‘’coś’’, które nie boi się żadnego ulicznego korka. Konstruktorom marzy się, że jeżdżak zastąpi słynną "wueskę", która przez lata była produkowana w Świdniku. Mają już patent i atesty producenta silnika.

Reportaż w Trójce - słuchaj, kiedy chcesz >>>

Reportaż pełen pozytywnej energii, opowiada o potrzebie tworzenia i ulepszania świata. Wystarczy tylko, zamiast siedzieć przed ekranem telewizora, obudzić w sobie ducha wynalazcy, który drzemie w każdym z nas, bez względu na to, czy znajdujemy się na ścianie wschodniej, czy w amerykańskiej dolinie krzemowej.

Na reportaż "Brakujące ogniwo", Agnieszki Czyżewskiej-Jacquemet z Polskiego Radia Lublin zapraszamy w poniedziałek, 15 lipca o godzinie 18.15

gs

Czytaj także

50-latka na treningu: hip-hop jest dla mnie wyzwoleniem ciała (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2013 19:16
Grupa "Kolor Archeo" z Białegostoku to dwukrotni mistrzowie Polski i czwarty zespół na świecie. Tańczą w niej m.in. położna, księgowa, adwokat, fryzjerka i dyrektorka przedszkola, mają od 30 do 60 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pół wieku w kinach

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2013 20:51
- Dawniej wszyscy siedzieli na sali do końca napisów, słuchali muzyki, jeszcze przeżywali to, co przed chwilą widzieli - wspomina Krystyna Olewińska, która przepracowała we wrocławskich kinach prawie 50 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pan Maniek, czyli człowiek – kalendarz

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 11:11
Słuchacz Trójki, Przemek namówił nas, by odwiedzić łemkowskie strony. On zafascynowany jest tym miejscem z powodu pana Mańka, którego zawsze spotyka na swoim szlaku.
rozwiń zwiń