"Ewelina Waleczna": uczę się powoli wracać do życia

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2013 21:00
- Pierwszy sms po wypadku wysłałam do kolegi z pracy, żeby wziął za mnie dyżur następnego dnia, bo miałam lekką kolizję - opowiada nasza koleżanka z Radia Wrocław, 25-letnia Ewelina Lis, która od ponad roku walczy o powrót do samodzielności po wypadku.
Audio
  • "Ewelina Waleczna": uczę się powoli wracać do życia (Reportaż/Trójka)
- Nie wyobrażam sobie, że mogłabym robić coś innego. Lubię to, co robię. Dzięki temu spotkam się z różnymi ludźmi, z różnymi historiami - opowiada Ewelina Lis, która walczy o powrót do pracy w Radiu Wrocław po wypadku
- Nie wyobrażam sobie, że mogłabym robić coś innego. Lubię to, co robię. Dzięki temu spotkam się z różnymi ludźmi, z różnymi historiami - opowiada Ewelina Lis, która walczy o powrót do pracy w Radiu Wrocław po wypadkuFoto: archiwum prywatne Eweliny Lis

Z telefonem do mamy zwlekała, czekając aż sytuacja się wyjaśni. – Co jej miałam powiedzieć, że miałam wypadek, ale nic mi nie jest, tylko nie mogę ruszać nogami i nie wiem ile ta sytuacja potrwa? - wspomina.

Po ponad rocznej rehabilitacji Ewelina porusza się sama, wspierając się na kijach, choć równoczesne stawianie kroków i rozmawianie stanowi dla niej duże wyzwanie. Żeby sprawdzić swoje możliwości udało się jej już wybrać się do galerii handlowej, dzięki temu zobaczyła ile sama może przejść, nie na bieżni, ale w normalnym, codziennym życiu do którego chce wrócić. "Ewelina Waleczna" wciąż się uśmiecha i walczy o każdy kolejny krok.

Posłuchaj innych Trójkowych reportaży >>>

/

W lipcu ubiegłego roku miała tragiczny wypadek na autostradzie A4. Jej auto po zderzeniu uderzyło w barierkę, a następnie kilkakrotnie koziołkowało spadając ze skarpy. Ewelina wypadła z samochodu. Efektem wypadku było między innymi złamanie kręgosłupa. Refundowana rehabilitacja dawno się już skończyła. Skończyły się też pieniądze na prywatne leczenie.

Po szpitalach w Opolu i we Wrocławiu Ewelina trafiła do Krakowa. Tam pod opieką fachowców stawia kolejne niepewne kroki. Niecierpliwie czekamy, kiedy przyjdzie do nas... na własnych nogach. Miejsce w Radiu Wrocław wciąż na nią czeka. Chce być samodzielna... na razie jednak potrzebuje naszej pomocy. Jedyną szansą na powrót do pełnej sprawności jest specjalistyczna, wielomiesięczna rehabilitacja. Jednak miesięczny koszt terapii to około 9 tysięcy złotych.

Reportaż na moje.polskieradio.pl - słuchaj kiedy chcesz>>>

Wszyscy, którzy chcą pomóc Ewelinie Lis stanąć pewnie na nogach mogą to zrobić wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych "Amber" - koniecznie z dopiskiem "Lis Ewelina" . "Amber - Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych, ul. Duńska 1, 91-204 Łódź, KRS:0000311677"

Deutsche Bank PBC S.A. Oddział w Łodzi NUMER KONTA: 05 1910 1048 2251 0123 2398 0002 OPIS PRZELEWU: Lis Ewelina.

Reportaż "Ewelina Waleczna" przygotowała Elżbieta Osowicz.

"Reportaży" na antenie Trójki można słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 18.15.

(gs)

Czytaj także

Rakija - jak kobieta walczyła z nowotworem

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 14:05
- Jestem chora na raka i potrzebuję 200 tysięcy na lek, który nie jest refundowany. Zapraszam na kiermasz ciast - nawołuje Marzena do przechodniów. Młoda kobieta nie rezygnuje z walki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miejscowi lekarze omiją trędowatych z daleka. Polka im pomaga

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 13:32
- Tak samo jak moi pacjenci jestem w jakimś sensie naznaczona, być może odrzucona przez innych. W swoim środowisku czujemy się jednak wspaniale - mówi bohaterka reportażu "Świt życia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłuchaj, jak bije serce Wrocławia!

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 20:30
- Wystarczy pojechać niedaleko, do innych miast europejskich, aby uświadomić sobie, że one inaczej brzmią. Nasz projekt stworzenia pejzażu dźwiękowego Wrocławia zakłada nie tylko rejestrację dźwięków, ale też badania mające dać odpowiedzi na pytania: czy ludzie myślą o tym dźwiękach, czy je słyszą, czy przypisują im jakieś wartości - opowiada dr Robert Losiak.
rozwiń zwiń