Open'er Festival 2014. Wystawa kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 20:38
- Jesteśmy na Open'er Festival trzeci raz. Pierwszy raz pokazujemy kolekcję. To jest kilkanaście świetnie wybranych prac - mówi w audycji "Teren Kultura" Marcel Andino Velez z Muzuem Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Audio
  • Open'er Festival 2014. Wystawa kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej (Teren Kultura/Trójka)
Publiczność na Opener Festival 2014
Publiczność na Open'er Festival 2014Foto: PAP/Adam Warżawa

Według Marcela Andino Veleza prace pokazują, czym jest muzyka i duże zgromadzenia ludzi, jakie to wywołuje emocje. - To styk sztuki, awangardy protestu i korzeni muzyki współczesnej - to jest klucz do  tej wystawy - opowiada gość Agnieszki Obszańskiej.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej stronie poświęconej Open'er Festival >>>
Na wystawie znajduje się 6 prac czołowych artystów polskich i zagranicznych. Wiele z pokazywanych obiektów to ikony współczesnej sztuki piszące jej historię. To pierwsza prawdziwie muzealna wystawa dzieł sztuki w przestrzeni wielkiego letniego festiwalu. Spotkanie tych dwóch formatów wydarzeń kulturalnych organizatorzy traktują jako eksperyment, wzajemne testowanie obszaru sztuk wizualnych i muzyki, blisko powiązanych wrażliwością oraz intuicjami artystów obu tych sfer, jednak oddzielonych konwencjami instytucjonalnymi i przyzwyczajeniami odbiorców.

Dodatkowym znakiem rozpoznawczym, obok charakterystycznego świetlnego napisu "MUZEUM”, jest instalacja Cezarego Bodzianowskiego "Prognoza”, umieszczona na hali Muzeum.

Audycję "Teren Kultura" przygotowała Agnieszka Obszańska.

(mp/mc)

Czytaj także

Międzymiastowy RDK!

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2014 14:51
Jesteśmy w Barcelonie, Lizbonie i w Łodzi. Ogłaszamy przedstawienia teatralne, które w tym roku przyjadą na Open'era! Na dłużej zatrzymujemy się w Szuminie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Malta Festival 2014: Spektakl Amapoli Prady, czyli dyskurs o rasie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 16:24
- Na festiwalu miał premierę "Król Lear" Emilio Garcii Wehbiego, spektakl ostry, mocny, bezkompromisowy. Mieliśmy okazję być także na spektaklu Amapoli Prady "Urgent action" w Galerii u Jezuitów - opowiada Agnieszka Obszańska, specjalny wysłannik Trójki na Malta Festival 2014.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Open'er Festival 2014. "Podróż zimowa", czyli próba spojrzenia śmierci w oczy

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 20:50
Open'er Festival 2014 to nie tylko wydarzenia muzyczne. Można tam zobaczyć także przedstawienia teatralne. Jednym z nich jest "Podróż zimowa" Mai Kleczewskiej według tekstu Elfriede Jelinek. O spektaklu opowiedział w audycji "Teren kultura" aktor Michał Czachor.
rozwiń zwiń