"Krąg opowiadaczy" czeka na Twoją historię

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 13:00
- Zapraszamy na spotkania, podczas których będziemy siadać w kręgu, słuchać historii i opowiadać je - zapowiada autorka projektu Monika Grochowska.
Audio
  • "Krąg opowiadaczy" czeka na Twoją historię (Teren kultura/Trójka)
Pierwszym miejscem spotkań kręgu będzie Muzeum Woli (zdjęcie ilustracyjne)
Pierwszym miejscem spotkań kręgu będzie Muzeum Woli (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Flickr/Michael Coghlan

Ludzie od zawsze opowiadali sobie historie, choćby po to, by przekazywać wiedzę. Kiedyś był to podstawowy sposób budowania więzi, kultury i tradycji wspólnoty. Czemu nie miałoby tak być dziś?

"Krąg opowiadaczy" to warszawski cykl warsztatów-spotkań, w ramach których w trakcie zbliżającej się jesieni uczestnicy będą mogli wymieniać się swoimi historiami, opowieściami i dowolnymi anegdotami. Jednym z miejsc warsztatów będzie placówka skupiająca osoby w pewien sposób wykluczone społecznie - dom seniora, dom opieki społecznej, zakład karny czy dom uchodźcy. Krąg opowiadaczy będzie wspomagał proces wydobycia się z izolacji społecznej.

W "Terenie kultura" mówimy, jak w praktyce będą wyglądały spotkania, czy można jedynie słuchać historii, zamiast je opowiadać, oraz kiedy startuje cały projekt.

***

Tytuł audycji: Teren Kultura
Autorka: Agnieszka Obszańska
Gość: Monika Grochowska (autorka projektu pt. "Krąg opowiadaczy")
Data emisji: 09.09.2015
Godzina emisji: 19.50

mat. promocyjne/fbi/iwo

Czytaj także

"Pokój na lato" przy Muzeum Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 15:30
W 71. rocznicę Powstania Warszawskiego przystajemy i wspominamy tych, którzy walczyli i zginęli w 1944 roku. Przenosimy się do nowego miejsca, które powstało przy Muzeum Powstania Warszawskiego - "Pokoju na lato".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski street art w nowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2015 20:15
"Żeby było ładnie. Rozmowy o boomie i kryzysie street artu w Polsce" Sebastiana Frąckiewicza to pierwszy w Polsce zbiór obszernych rozmów z polskimi twórcami street artu i murali.
rozwiń zwiń