W mury CSW wstąpił cyberpunkowy duch

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 20:00
- Mamy do czynienia z pewną czasoprzestrzenią, którą pożyczyliśmy od Williama Gibsona, ojca cyberpunka i autora kultowej powieści "Neuromancer" - mówi Stach Szabłowski, kurator wystawy Villa Straylight.
Audio
  • Stach Szabłowski o wystawie "Villa Straylight" w warszawskim CSW (Teren kultura/Trójka)
- Myślenie uczestników tego projektu jest mocno zakażone rozkrokiem między światem wirtualnym a realnym - mówi Stach Szabłowski (na zdjęciu Villa Straylight, projekt graficzny Piotra Grabowskiego)
- Myślenie uczestników tego projektu jest mocno "zakażone" rozkrokiem między światem wirtualnym a realnym - mówi Stach Szabłowski (na zdjęciu "Villa Straylight", projekt graficzny Piotra Grabowskiego)Foto: materiały prasowe

Prezentowana w Centrum Sztuki Współczesnej wystawa poświęcona jest twórczości Michała Frydrycha, Piotra Grabowskiego i Kuby Bąkowskiego. Villa Straylight podzielona jest na trzy rozdziały, z których każdy ma autonomiczny charakter i jest autorstwa jednego z artystów biorących udział w projekcie.

Każdy z nich proponuje własną poetykę i posługuje się autorską strategią twórczą. Wspólną platformą do działania dla Frydrycha, Grabowskiego i Bąkowskiego jest przestrzeń, którą będą kolejno organizować dyskursami swojej sztuki, a także zbiór pojęć, zagadnień i problemów przywołanych poprzez tytułową figurę Villi Straylight.

O tym, czym w powieści Williama Gibsona "Neuromancer" jest Villa Straylight i co charakteryzuje twórczość każdego z uczestników projektu wystawianego w CSW, mówimy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Teren Kultura
Autor:
Agnieszka Obszańska
Gość: Stach Szabłowski (kurator wystawy "Villa Straylight" w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie)
Data emisji:
10.02.2015
Godzina emisji:
19.47

pg/iwo

Czytaj także

Piękno i mroczne strony podhalańskiej sztuki

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 13:04
- To pierwsze tak obszerne i wielowątkowe opracowanie opisujące fenomen Tatr - mówi o albumie "Sztuki piękne pod Tatrami" Agnieszka Obszańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Graduation Projects 2015. Co gra w duszy młodym projektantom?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 13:27
- Staramy się pokazać najciekawsze prace graficzne i produkcyjne oraz koncepty eksperymentalne, które wchodzą w dialog krytyczny z rzeczywistością - mówi Ewa Gołębiowska, dyrektor Zamku Cieszyn.
rozwiń zwiń