X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

W mury CSW wstąpił cyberpunkowy duch

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 20:00
- Mamy do czynienia z pewną czasoprzestrzenią, którą pożyczyliśmy od Williama Gibsona, ojca cyberpunka i autora kultowej powieści "Neuromancer" - mówi Stach Szabłowski, kurator wystawy Villa Straylight.
Audio
  • Stach Szabłowski o wystawie "Villa Straylight" w warszawskim CSW (Teren kultura/Trójka)
- Myślenie uczestników tego projektu jest mocno zakażone rozkrokiem między światem wirtualnym a realnym - mówi Stach Szabłowski (na zdjęciu Villa Straylight, projekt graficzny Piotra Grabowskiego)
- Myślenie uczestników tego projektu jest mocno "zakażone" rozkrokiem między światem wirtualnym a realnym - mówi Stach Szabłowski (na zdjęciu "Villa Straylight", projekt graficzny Piotra Grabowskiego)Foto: materiały prasowe

Prezentowana w Centrum Sztuki Współczesnej wystawa poświęcona jest twórczości Michała Frydrycha, Piotra Grabowskiego i Kuby Bąkowskiego. Villa Straylight podzielona jest na trzy rozdziały, z których każdy ma autonomiczny charakter i jest autorstwa jednego z artystów biorących udział w projekcie.

Każdy z nich proponuje własną poetykę i posługuje się autorską strategią twórczą. Wspólną platformą do działania dla Frydrycha, Grabowskiego i Bąkowskiego jest przestrzeń, którą będą kolejno organizować dyskursami swojej sztuki, a także zbiór pojęć, zagadnień i problemów przywołanych poprzez tytułową figurę Villi Straylight.

O tym, czym w powieści Williama Gibsona "Neuromancer" jest Villa Straylight i co charakteryzuje twórczość każdego z uczestników projektu wystawianego w CSW, mówimy w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Teren Kultura
Autor:
Agnieszka Obszańska
Gość: Stach Szabłowski (kurator wystawy "Villa Straylight" w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie)
Data emisji:
10.02.2015
Godzina emisji:
19.47

pg/iwo

Czytaj także

Piękno i mroczne strony podhalańskiej sztuki

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2016 13:04
- To pierwsze tak obszerne i wielowątkowe opracowanie opisujące fenomen Tatr - mówi o albumie "Sztuki piękne pod Tatrami" Agnieszka Obszańska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Graduation Projects 2015. Co gra w duszy młodym projektantom?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 13:27
- Staramy się pokazać najciekawsze prace graficzne i produkcyjne oraz koncepty eksperymentalne, które wchodzą w dialog krytyczny z rzeczywistością - mówi Ewa Gołębiowska, dyrektor Zamku Cieszyn.
rozwiń zwiń