X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nauka to, czy sztuka?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2011 19:40
Sztuka i nauka tworzą od wieków zgrany duet. Ale Leonardo Da Vinci nie był jedyny! Współcześni artyści także intensywnie łączą te dwie sfery. Efekty możemy zobaczyć na Art & Science Meeting w gdańskiej Łaźni.
Audio
  • Prof. Ryszard Kluszczyński opowiada w Terenie Kultura o Art & Science Meeting

Art & Science Meeting to projekt długofalowy, zaplanowany na lata 2011-2016. Wydarzenia, które będą miały miejsce w najbliżyszych tygodniach, to tylko wstęp do całego projektu. A co przed nami? Cykl wystaw, konferencji i spotkań z artystami i naukowcami, udowadniających, że ten mariaż ma się świetnie.

Od połowy kwietnia w gdańskim Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia możemy uczestniczyć w pierwszym spotkaniu: wystawie niemieckiego duetu Monika Fleichmann - Wolfgang Strauss.  

Performing Data to sześć instalacji, prezentujących przegląd twórczości Fleichmann i Straussa: prace od Virtual reality (Home of the Brain) po Mixed Reality (Murmuring Fields), od Fluid Interface (Liquid Views) po Floating Interface (Medienfluss). Duet, zawsze korzystając z technologii cyfrowych i multimedialnych w swoich pracach, stara się zmierzyć z problemem wizualizacji danych. 

O co w tym wszystkim chodzi?

To, co jesteśmy w stanie zobaczyć, tworzy reprezentację świata. Współczesne cyfrowe technologie wizualizacji danych otwierają nasz świat na obszary, których tradycyjne media nie były nam w stanie dostarczyć. Bardzo często cyfrowe konstrukty zastępują obiekty rzeczywiste... – mówi prof. Ryszard Kluszczyński, kierownik Katedry Mediów i Kultury Audiowizualnej Uniwersytetu Łódzkiego i kierownik artystyczny projektu.

Fleichman-Strauss zainicjowali praktykę artystyczną Media Arts Research Studies (MARS), którą kontynuują po dziś dzień, m.in. w projektach zrealizowanych dla kolektywu Art+Com w Berlinie (1987), w centrum badawczym GMD Forschungszentrum Informationstechnik (1997) oraz w Fraunhofer-Institut w Sankt Augustin (2001). Badają technologie komunikacji i informacji, a ich efekty wykorzystują w swojej sztuce - łączącej aktualną wiedzą naukową w zakresie percepcji i zmysłów z efektami audiowizualnymi, których doświadczają widzowie. W ten sposób nauka, technologia i sztuka przenikają się, aby pokazać nam, że niekoniecznie wszystko to, co widzimy, jest prawdą. Jak mówią Fleichmann i Strauss: media art to lustro świata.

Zapraszam,

Agnieszka Obszańska

agnieszka.obszanska@polskieradio.pl

Teren Kultura, 14 kwietnia 2011

Aby odsłuchać audycji, wystarczy kliknąć na dźwięk w ramce po prawej stronie tekstu.