X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chłopak z głową buldoga. Erwitt to widzi

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 13:40
Tu i teraz. Ani sekundę wcześniej, ani sekundę później. Robić takie zdjęcia codziennego życia przez 50 lat? Mistrzostwo. Elliott Erwitt pokaże w Warszawie 50 swoich ulubionych fotografii.
Audio
  • Elliott Erwitt wybrał 50 fotografii. Do zobaczenia w Warszawie
Zdjęcie Elliotta Erwitta
Zdjęcie Elliotta ErwittaFoto: mat.prasowe

Fotograf legenda, stawiany w jednym rzędzie z Henri Cartier-Bressonem czy Robertem Frankiem. Elliott Erwitt zabierał się za poważne tematy: segregacja rasowa, zimna wojna, zmiany społeczne, polityczne i obyczajowe. Portretował Nixona, Castro, Chruszczowa. Ale najlepiej rozpoznawany jest jako mistrz wyłapywania zabawnych, wręcz absurdalnych sytuacji.
"Elliott Erwitt, Personal best for Leica" od 15 lutego w Leica Gallery przy ul. Mysiej w Warszawie. 50 pokazywanych zdjęć wybrał sam fotograf. - Bardzo znany jest z pojedynczych kadrów, wyrwanych z codzienności, przyłapanych na gorąco, nie pozowanych - mówi o artyście Joanna Kinowska z Leica Gallery.
To sytuacje, które my na co dzień też widzimy, ale nie zwracamy na nie specjalnej uwagi. A Erwitt od ponad 50 lat fotografuje codzienne życie, w czerni i bieli, pełnymi klatkami.

Audycji "Teren Kultura", którą przygotowuje Agnieszka Obszańska, można słuchać od poniedziałku do czwartku o 19.50. Zapraszamy.

usc

Czytaj także

Dagerotypia - wynalazek, który zmienił widzenie człowieka

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 06:00
- Pierwsi odbiorcy fotografii z przerażeniem odrzucali dagerotypię jako coś przerażającego w swojej realności i dosłowności. Był to taki typ obrazu, z jakim człowiek do tej pory nie miał do czynienia - mówił historyk fotografii Lech Lechowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najgorsze miejsce na świecie. On tam był

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 11:00
- Poprosiłem innego fotografa, by wyszukał mi w internecie najgorsze miejsce na świecie, kupiłem bilet i poleciałem - opowiada Grzegorz Wełnicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elliot Erwitt i chwile totalnie surrealistyczne

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2013 17:28
Elliott Erwitt to jeden z najlepszych, a co za tym idzie, najbardziej rozpoznawalnych, fotoreporterów w historii. Wystawę jego prac będzie można oglądać już niebawem w Warszawie.
rozwiń zwiń