Kolonie francuskie 9

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2007 23:00
Kolonie francuskie 9

Philippe Katerine to artysta wszechstronny i wciąż poszukujący nowych środków wyrazu.

Już jako nastolatek grywał w zespołach, jednak nie traktował muzyki poważnie, dopóki nie kupił sobie czterościeżkowego magnetofonu. Wtedy zaczął komponować.
Pierwszy album - „Les mariages chinois” ukazał się w 1991. Mimo pozytywnych reakcji, Katerine nie do końca wierzył w swoje możliwości, zwłaszcza wokalne. Kontynuował pracę, ale na „L’education anglaise” (1994), słychać tylko żeńskie głosy.
Zaczęto o nim więcej mówić. Poczuł się trochę pewniej. Na następnej płycie miał większy zespół i sam śpiewał swoje piosenki, „zbyt osobiste, by je komuś oddać”. Krążek „Mes mauvaises fréquentations” (1996) został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez publiczność, jak i przez krytyków.

Po tournée Katerine doszedł do wniosku, że dotychczasowe dokonania nie oddają w pełni stanu jego ducha. Postanowił znowu zacząć pracować sam. W paryskim mieszkaniu nagrał bardzo osobistą płytę „L'homme à trois mains”. W tym samym czasie z rockową grupą The Recyclers nagrał „Les Créatures”. Oba albumy ukazały się na rynku w podwójnym wydawnictwie (1999), pokazującym dwa oblicza tego nietuzinkowego artysty i ostatecznie utwierdziły jego pozycję na francuskiej scenie muzycznej.

Jego ostatnia, jak dotąd, płyta „Robots après tout” (2005) to zwrot w stronę muzyki elektronicznej. Kolejne odkryte przez niego pole działalności artystycznej to taniec - zrealizował spektakl muzyczny „2008 Vallée” z choreografią Mathilde Monnier, osnuty wokół piosenek z płyty.

Ostatnie tournée, z grupą The Little Rabbits, zostało uwiecznione na płycie DVD „Borderline Tour”, która ukazała się 28 listopada. Dołączony kompakt „Robots après tout” jest powrotem do przebojowej płyty, nagranej jeszcze raz, na żywo w studiu wraz ze składem rockowym, w jeden dzień.

Katerine spełnia się także jako pisarz i rysownik - miesiąc temu ukazał się jego graficzny dziennik – „Doublez votre mémoire”.

Katerine – VV Megamix
Katerine – Je m'en vais
Katerine – Le jardin botanique
Katerine – Parlez-vous anglais Mr Katerine
Katerine – L'été indien (Jo Dassin)
Les Soeurs Winchester – Comme des Parisiennes
The Little Rabits – L'amour (annie philipps mix) by Katerine
Katerine – Je vous emmerde
Anna Karina & Katerine – Aimons l'amour
Helena – L’âge de ma mère
Katerine – Le 20.04.2005
Katerine – Louxor j'adore

Zobacz więcej na temat: dvd katerine mieszkanie Pop

Czytaj także

Kolonie francuskie 40

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2008 23:00
Kolonie francuskie 40
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolonie francuskie 52

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2008 23:00
Kolonie francuskie 52
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolonie francuskie 10

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2007 23:00
Kolonie francuskie 10
rozwiń zwiń